Ako zväčšiť objem ejakulátu? 11 nenáročných tipov na každý deň

 • Redakcia Proerecta.com
 • 11 augusta, 2023

Zvýšiť objem ejakulátu má zmysel, ak sa vám zdá malý až nedostatočný, ale rád by ste partnerku príjemne prekvapil.

Pokiaľ sa obávate o plodnosť, upokojím vás, pretože objem ejakulátu nie je zásadným parametrom pre šancu splodiť dieťa. Vtedy je dôležitý počet zdravých a pohyblivých spermií (aspoň 15 miliónov na mililiter).

Článok vás zrozumiteľne informuje:

 • aké sú príčiny zníženého objemu ejakulátu,
 • ako objem ejakulátu zvýšiť rýchlo a prirodzene,
 • a či má vôbec zmysel objem zvyšovať, ak ste inak zdravý a plodný.

TIP PRE VÄČŠÍ OBJEM: Ako e-shop predávame kapsuly Proerecta LONG pre zvýšenie objemu ejakulátu a produkcie spermií.

Kliknite na odkaz a využite kód PROERECTAX10 pre zľavu 10 % na nákup. Balíček vám pošleme diskrétne a do 48 hodín je u vás. Ihneď môžete začať zvyšovať objem ejakulátu.

V prípade otázok k ejakulátu a spermiám alebo priamo k produktu Proerecta LONG napíšte na zákaznícky mail info@proerecta.cz alebo volajte číslo +421 917 133 459 (po. až pia., 08:00-17:00).

ako zväčšiť objem ejakulátu?

Je nízky objem ejakulátu dôvodom k obavám?

Dôvod k obavám máte v prípade, ak by sa objem zmenšil zo dňa na deň alebo vo veľmi rýchlom čase. Rovnako pokiaľ ejakuláciu sprevádza bolesť alebo dokonca stopy krvi v ejakuláte.

Tu môže byť príčinou náhle zníženie hladiny testosterónu alebo cukrovka, ale tiež úraz alebo infekcia a zápal semenníkov, prostaty alebo ďalších častí reprodukčnej sústavy.

Príčiny zníženého objemu ejakulátu

Tieto príčiny poklesu objemu patria medzi najčastejšie. Sám obvykle nemôžete problém presne identifikovať, preto pokiaľ máte z nízkeho objemu obavy, nechajte sa skontrolovať praktickým lekárom, ideálne ale sexuológom, andrológom alebo urológom.

Priemerný objem ejakulátu zdravého dospelého muža je 1,25 až 5 ml, čo je množstvo necelej čajovej lyžičky

Vyšší vek oslabuje svalstvo zodpovedné za ejakuláciu

V prvom rade sa zamyslite, koľko máte rokov. Zhruba po 50. roku prirodzene slabne celé telo a schopnosti. Pribúdajúci vek oslabuje svalstvo vrátane svalov panvového dna. Pre výdatnú ejakuláciu musí byť muž dostatočne vzrušený. S poklesom vzrušenia a celkového sexuálneho libida slabne aj výkonnosť svalov zodpovedných za ejakuláciu.

 • Objem ejakulátu sa vekom zmenšuje už vo fáze emisie, čo je etapa vytlačovania testikulárnej tekutiny z nadsemenníkov cez chámovody a seminálne vačky do močovej trubice. Na ejakulát tu pôsobí hladká svalovina chámovodov a semenných vačkov a tiež vnútorný zvierač močového mechúra.
 • Slabne aj svalstvo v okolí močovej trubice, ktoré ejakulát vytlačuje von z penisu. Ejakulácia nie je tak „prudká“ a silná ako bola a zmenšuje sa tiež objem vylúčeného ejakulátu, pretože svalstvo nevytlačí úplne všetok.

Ak vám orgazmus stále prináša pôžitok a uspokojenie, k problému nutne nedochádza ani pokiaľ je ejakulácia slabšia. Ide iba o vaše subjektívne vnímanie, ktoré nemusí sex negatívne ovplyvňovať. Problém môže vznikať, pokiaľ sa snažíte o dieťa a kvôli malému objemu sa to stále nedarí.

Hormonálna nerovnováha znižuje produkciu ejakulátu

Tvorba spermií a ejakulátu závisí od dostatočnej hladiny mužských pohlavných hormónov – androgénov. Najdôležitejšia je hladina testosterónu. Tá zároveň prirodzene klesá vekom, ale omnoho rýchlejší pokles spôsobuje nezdravý životný štýl a niektoré choroby.

Znížený testosterón negatívne ovplyvňuje tiež záujem o sex, celkové uspokojenie a sexuálnu výkonnosť. Tu vám pomôže článok Zvýšenie testosterónu – kompletný zoznam funkčných aj zbytočných metód.

Retrográdna ejakulácia smeruje ejakulát do močového mechúra

Retrográdna (spätná) ejakulácia patrí medzi časté poruchy ejakulácie a postihuje 2 % neplodných mužov. Porucha sa týka chlopne, ktorá inak funguje ako vráta medzi močovou trubicou a mechúrom. Správne má odkryť močovú trubicu a zablokovať močový mechúr, aby ejakulát putoval von z tela.

Kvôli poruche ejakulát putuje cez otvorenú chlopňu do močového mechúra, kde sa rozpustí a postihnutý muž ho vymočí. Pri orgazme tak vyteká iba malá časť alebo žiadny ejakulát. Stavu sa hovorí aj suchý orgazmus.

Príčinou môže byť operácia alebo liečba zväčšenej prostaty, rakoviny prostaty (vrátane ožarovania), semenníkov alebo problematického močenia. Problémy so semenníkmi môžu viesť k oslabenej alebo žiadnej produkcii pohlavných hormónov (tzv. hypogonadizmus). Okrem chirurgických zákrokov môžu spätnú ejakuláciu vyvolať aj lieky predpísané na liečbu zväčšenej prostaty, vysokého krvného tlaku alebo depresií.

Medzi ďalšie príčiny patrí poškodenie a ochorenie nervov, ktoré často postihuje diabetikov a pacientov s roztrúsenou sklerózou, ďalej potom poranenie miechy. Proti retrográdnej ejakulácii lekár predpíše konkrétne lieky alebo zváži operáciu.

Ako zväčšiť objem ejakulátu – jednoduché, stredne náročné a náročnejšie tipy

Pokiaľ sa má zmeniť objem ejakulátu, je nutné zmeniť svoje návyky. Existujú aj doplnky stravy, ktoré podporujú funkciu semenníkov a produkciu spermií (odporúčam českú Proerectu LONG).

Každopádne trvalé zvýšenie objemu si vyžiada trvalé zaradenie zdraviu prospešných návykov. Tu je 11 tipov pre väčšie množstvo ejakulátu.

Okamžité kroky pre väčší objem ejakulátu

Tieto zmeny môžete zapojiť ešte dnes. Nevyžadujú náročné zmeny, obmedzenia ani nákupy žiadnych výrobkov.

Majte vždy dostatočný pitný režim

obsah vody v ejakuláte je až 99%
Obsah vody v zdravom ejakuláte je 96,5 až 99%

Ejakulát je z najväčšej časti tekutina, takže dostatočný príjem je pre jeho tvorbu a objem nevyhnutný.

Spermie v ejakuláte plávajú a práve vďaka tekutine sa dokážu pohybovať. Tekutina zároveň zvlhčuje močovú trubicu, takže spermie môžu bez problémov a prekážok putovať von z tela.

Dospelý muž by mal za deň vypiť 2,5 litrov tekutín a po ťažšej fyzickej námahe až 3 litre. Ideálna je vždy čistá kohútiková voda, takže ak vám tečie chutná voda, nemusíte nakupovať balenú v petkách.

Kávu, niektoré čaje, rôzne limonády, pivo a alkohol síce môžeme považovať za súčasť pitného režimu, ale tieto nápoje organizmus dehydrujú alebo obsahujú škodliviny, ktoré spermiám škodia a cukor, z ktorého sa priberá. Muži s nadváhou majú až o 30% menej spermií, problémy s plodnosťou aj množstvom ejakulátu.

Pite preto vždy hlavne vodu, striedavo minerálky, bylinkové čaje, ktoré nedehydratujú a kávu iba jednu malú za deň. Alkohol znižuje kvalitu a počet spermií, zároveň objem ejakulátu, takže hlavne pred snahou o dieťa odporúčam nepiť vôbec.

Semenníky neprehrievajte

ideálna teplota pre tvorbu ejakulátu a spermií
Ideálna teplota pre tvorbu ejakulátu a spermií je medzi 33 až 35 stupňami celzia

Semenníky nemajú radi teplo a presne preto visia z tela v miešku. Potrebujú teplotu o 2 až 4 C nižšiu než má zvyšok tela (čo je cca. 37 °C). Aby semenníky fungovali, nemožno ich prehrievať.

Držte všetky zdroje tepla čo najďalej od semenníkov. Nenoste telefón vo vrecku pri semenníkoch, dlho nepracujte a neseďte s notebookom v lone, nezapínajte si vyhrievanie sedadiel zvlášť pokiaľ jazdíte dlhé cesty, do sauny alebo víriviek choďte skôr iba občasne. Nenoste tesnú spodnú bielizeň z umelých materiálov, v ktorom sa semenníky potia a zaparujú. Snažte sa mať vždy dostatok miesta pre penis a semenníky. Nič by vás nemalo tlačiť ani drhnúť.

Pri dlhom sedení v práci majte voľnú a vzdušnú bielizeň aj nohavice a ideálne si počas dňa spravte niekoľko krátkych prestávok na prevetranie. Prejdite sa alebo spravte niekoľko drepov či klikov.

Nesedávajte s nohou cez nohu

znížený objem ejakulátu kvôli sedeniu s prekríženými nohami
S prekríženými nohami neseďte

Aj sedenie s prekríženými nohami semenníky zahrieva, takže si od neho odvyknite aj pokiaľ je pre vás zrejme pohodlné. V stávke sú vaše spermie a ejakulát. V tejto polohe je miešok pritlačený na stehno a teplota v ňom rastie. Čím je sedenie dlhšie, tým je pre semenníky škodlivejšie.

Stredne náročné kroky pre zvýšenie objemu ejakulátu

Druhá skupina krokov tiež nie je náročná, ale vyžiada si citeľnejšie zmeny svojich návykov.

Užívajte doplnok stravy pre väčší objem ejakulátu a podporu tvorby spermií

Užívanie doplnkov som zaradil medzi stredne náročné kroky, pretože je nutné nakúpiť ich a pravidelne užívať. Vyžadujú investíciu, ale pre zvýšenie objemu ejakulátu patria medzi najrýchlejšie účinné metódy.

Platí, že pokiaľ má telo produkovať niečoho viac, musí tiež viac prijať a pokiaľ potrebné látky neprijíma v strave, možno príjem dohnať pomocou koncentrovaného doplnku.

Ako e-shop vám pod značkou Proerecta ponúkame rastlinné kapsuly LONG. Fungujú ako výživa pre semenníky, čím stimulujú produkciu spermií, testosterónu a semennej tekutiny.

Balenie LONGu je určené na mesiac užívania po 2 kapsulách denne.

Jedzte správne potraviny, aby sa mal ejakulát z čoho tvoriť

Strava by mala byť zdravá, čerstvá, pestrá a vyvážená. Veľmi dôležitý je obsah zinku a selénu, ďalej aminokyselín (stavebné kamene bielkovín), lykopénu, kyseliny listovej (vitamín B9), antioxidantov (chránia všetky bunky) a bielkovín.

Nemá zmysel menovať konkrétne potraviny. Konzumujte tie, o ktorých viete, že sú zdravé a ideálne čo najmenej priemyselne upravované. Zelenina, ovocie, mliečne výrobky (aj kvasené), mäso a ryby, strukoviny, celozrnné výrobky, orechy, semienka, zdravé tuky a všetko to zapíjajte čistou vodou.

Antioxidanty z rastlinnej stravy chránia spermie pred poškodením. Stravu nezabudnite obohatiť o doplnok, aby vám dôležité látky nikdy nechýbali.

Kegelove cviky pomôžu výdatnejšiemu odtoku ejakulátu

Aj Kegelovo cvičenie vyžaduje pravidelnosť. Pritom nie je vôbec náročné a posilňuje svaly zodpovedné za vypudenie ejakulátu. Navyše pomáha ejakuláciu regulovať a čiastočne oddialiť, vďaka čomu vydržíte dlhšie súložiť. Sú výborné pre mužov s predčasnou ejakuláciou.

Ako Kegely cvičiť?

 • Keď budete močiť, prúd moči zastavte, uvoľnite a opäť zastavte. Tak lokalizujete svaly, ktoré potrebujete precvičovať. Cvičenie Kegelov spočíva v zatínaní a uvoľňovaní svalov na niekoľko sekúnd.
 • Svaly zatnite a vydržte 3 alebo 5 sekúnd, potom na 3 sekundy uvoľnite a opäť zatnite.
 • Sériu opakujte 10x po sebe a ideálne 3x denne. Cvičiť môžete v stoji, v sede alebo ležmo. Hlavne na cvičenie nezabúdajte, ideálne si nastavte pripomienku do mobilu.

Podľa štúdie na poruchy ejakulácie pomáha už 12 týždňov pravidelného cvičenia, ale čím dlhšie budete cvičiť, tým lepšie spravíte pre panvové svalstvo, ejakuláciu a objem ejakulátu.

Niekoľko dní neejakulujte

To znamená byť niekoľko dní bez sexu alebo bez masturbácie. Ak ste zvyknutý súložiť alebo onanovať denne, chápem, že toto obmedzenie pre vás môže byť náročné, zvlášť pokiaľ máte rovnako naladenú partnerku.

Ak je ale cieľom väčší objem ejakulátu, krátke pozastavenie ejakulácie môže pomôcť. Telo zdravého muža je schopné za deň vyrobiť až 200 miliónov spermií, zároveň produkuje semennú tekutinu.

Niekoľko dní sexuálnej abstinencie udrží zvýšený objem ejakulátu. Zo zdravotných dôvodov ale neodporúčam držať celibát a vyhýbať sa ejakuláciám, pretože zadržiavanie ejakulátu nie je zdravé ani prirodzené. Žite sexuálny život tak, aby ste sa cítil vy aj partnerka spokojne.

Chráňte sa pred pohlavnými chorobami, ktoré môžu objem znížiť

Chápem, že táto rada môže znieť kontraproduktívne. Ak chcete partnerke predviesť obrovský výstrek ejakulátu, logicky ho nechcete schovávať pod kondómom.

Ak ale sexuálne partnerky striedate často, vystavujete sa riziku prenosu pohlavnej choroby (chlamýdie, kvapavka a ďalšie). Niektoré z nich vyvolajú zápaly semenníkov a ďalších častí rozmnožovacej sústavy a tým priamo znižujú objem ejakulátu aj celkové zdravie.

Odporúčam chrániť sa kondómom vždy a predviesť sa môžete napríklad pri vzájomnej masturbácii. Ako som ale spomenul, pre ženu je dôležitejšie, aby ste ju stopercentne uspokojil, takže váš ukážkový objem môže ostať skrytý v kondóme 🙂

Náročnejšie kroky pre väčší objem ejakulátu

Tieto kroky som vyhodnotil ako náročnejšie, pretože niečo zakazujú. Môže byť pre vás náročné zbaviť sa zlozvykov, ale vedzte, že čím zdravší život povediete, tým bude objem ejakulátu väčší a plodnosť silnejšia. Prospejete iba sebe a svojmu zdraviu, takže neotáľajte 🙂

Prestaňte fajčiť, tabak zhoršuje funkciu semenníkov

Fajčenie škodí hlavne kvalite spermií a poškodzuje ich až na bunečnej úrovni. Spermie fajčiarov sa správne nevyvíjajú a rastú s anomáliami a deformáciami. Sú pomalé alebo sa vôbec nehýbu, často nedokážu dosiahnuť ženské vajíčko a celkovo je ich omnoho menej než u nefajčiarov.

Podľa štúdie majú fajčiari výrazne nižší objem ejakulátu v porovnaní s nefajčiarmi. Zároveň menej spermií a zhoršený tvar spermií.

Deťom fajčiarov hrozia vývojové vady a zdravotné problémy v dospelosti (kožné, dýchacie, imunitné a pod.). Tým, že fajčenie obmedzuje funkciu semenníkov, zároveň znižuje hladinu testosterónu. Výsledkom je pokles mužského libida, sexuálnej výkonnosti a mužskej sily celkovo.

Prestaňte fajčiť zo dňa na deň, a pokiaľ sa vám to zdá nesplniteľné, zvážte nikotínové náplasti, spreje alebo žuvačky. Bohužiaľ nikotín škodí tiež plodnosti, takže jedinou bezpečnou možnosťou je prestať fajčiť ihneď (krabičku vyhoďte alebo dajte nepriateľovi).

Športujte pre podporu všetkých telesných funkcií, produkciu ejakulátu nevynímajúc

Za minimum považujte 5 x 30 minút nepretržitého pohybu týždenne

Áno, aj šport som zaradil medzi náročnejšie kroky. Mnohí muži sa pohybu vyhýbajú a nechcú si ho pustiť do života, pritom je to takmer jediný spôsob, ako sa udržať zdravý, vitálny a produktívny až do dôchodku. To platí aj pre objem ejakulátu.

Cvičenie prekrvuje celú reprodukčnú sústavu, zvyšuje produkciu a kvalitu spermií. Zvyšuje taktiež fyzickú výkonnosť, takže svoju partnerku prekvapíte šokujúcou sexuálnou kondíciou, výdržou a samozrejme vyšším objemom ejakulátu.

Muži so sedavým štýlom života, ktorí pri televízii strávia cez 20 hodín za týždeň, majú až o 44 % menej spermií než muži, ktorí tento čas využijú na pohyb.

Nie je dôležité, aký šport si vyberiete. Záleží opäť na pravidelnej a dostatočnej záťaži. Beh, futbal, bicykel, lyže, volejbal, turistka, plávanie. Výber je na vás, hlavne si už konečne vyberte, ak ešte nešportujete 🙂

Snažte sa menej stresovať

Stres ohrozuje okrem objemu ejakulátu a plodnosti aj celkové zdravie. Dodržať túto radu je možno najťažšie, pretože málokto môže dať výpoveď v stresujúcej práci, odsťahovať sa od stresujúcich susedov alebo rýchlo vyriešiť stresové faktory v domácnosti. Pokiaľ to nejako ide, snažte sa vyhýbať všetkým rušivým vplyvom a nepremýšľať nad nimi.

Vyplavené stresové hormóny narušujú hladinu (aj) testosterónu a pohlavných hormónov, kvôli čomu opäť dochádza k nižšej produkcii ejakulátu a spermií.

Stresovaní muži budú mať pravdepodobnejšie nižšiu koncentráciu spermií v ejakuláte a spermie budú pravdepodobnejšie zdeformované a so zhoršenou pohyblivosťou,“

vysvetľuje docentka epidemiológie Pam Factor-Litvak, Ph.D.

Proti stresu sa choďte prejsť do prírody, sadnite si, uvoľnite sa a premýšľajte alebo sa zabavte knižkou či koníčkami. Pomôže tiež trávenie času s priateľmi a samozrejme šport, ktorý pomáha snáď na všetko 🙂

Prečo sa muži snažia zvýšiť objem ejakulátu, keď to vlastne nie je nutné?

Muži bežne uvažujú podľa rovnice „veľa ejakulátu = väčšia šanca oplodniť partnerku„. To je určite zodpovedný a dobrý nápad, aj keď, ako som písal, veľký objem ejakulátu automaticky neznamená vyššiu plodnosť. Odporúčané tipy ale určite začleňte do životosprávy, pretože okrem objemu a plodnosti prospievajú celkovému zdraviu.

Potom je tu druhá skupina mužov a chlapcov, ktorí videli gigantické objemy ejakulátu a mohutné výstreky v pornofilmoch.

V porne často počuť vety ako „Teraz ťa poriadne ostriekam, Utopím ťa v spermiách, Vystriekam ti to na kozy a na tvár“ a podobne. Práve tu mládenci aj dospeláci získavajú pocit, že objem ejakulátu je pre ženy dôležitý a príťažlivý.

Uznávam, že niektoré slečny môžu záplavy ejakulátu očariť, ale omnoho dôležitejšie je to, či ich dostatočne uspokojujete a privádzate k orgazmu. Veľký objem je skôr zaujímavým spestrením než funkčnou a potrebnou vlastnosťou.

Tým samozrejme nechcem od snahy zvýšiť objem nikoho odradiť. Iba vysvetľujem, že ženy po hektolitroch semena obvykle netúžia a uspokoja sa aj s priemernými tromi mililitrami 🙂

Pri hodnotení problémov s plodnosťou párov sú pre nás dôležité vlastnosti ako koncentrácia spermií a percento spermií s normálnou pohyblivosťou.
Muž s objemom ejakulátu nad 5 ml s nízkou koncentráciou spermií môže mať nižšiu plodnosť než muž s objemom 2 ml, ale s vysokou koncentráciou normálnych a pohyblivých spermií,“

vysvetľuje urológ Dr. Michael Ingber, MD.
Objem ejakulátu zvýši Proerecta LONG. Do 2 dní je u vás a s kódom PROERECTAX10 o 10% lacnejšie. Kód zadajte do políčka v objednávke.

Ako zvýšiť objem ejakulátu? Často kladené otázky FAQ

Je objem ejakulátu dôležitý pre plodnosť?

Objem ejakulátu nie je ukazovateľom plodnosti. Dôležitý je počet živých, správne tvarovaných a pohyblivých spermií, ktoré dokážu plávať k ženskému vajíčku. Tých by malo byť okolo 15 miliónov v každom mililitri objemu.

Ktoré zložky spoločne tvoria objem ejakulátu?

Ejakulát tvorí zo 60 % tekutina zo semenných vačkov ležiacich za prostatou. Prostata produkuje zvyšných 30-40 % tekutiny. V skutočnosti spermie tvoria iba 1 až 10 % celkového objemu ejakulátu.

Aký je normálny objem ejakulátu u zdravého muža?

Zdravý dospievajúci alebo dospelý muž ejakuluje v objeme 1,25 až 5 mililitrov ejakulátu. To je množstvo jednej štvrtiny až celej čajovej lyžičky. Zdraví muži sú obvykle schopní ejakulovať aj druhý, prípadne i tretíkrát, pričom objem ejakulátu sa prudko znižuje.

Koľko miliónov spermií obsahuje ejakulát zdravého a plodného muža?

Zdravý ejakulát obsahuje 15 až 200 miliónov spermií na jeden mililiter. Množstvo zmeria sexuológ pomocou odberu ejakulátu a vyšetrenia spermiogram. Počet spermií ale objem ejakulátu neovplyvňuje. Ich počet môže byť vysoký v menšom objeme a tiež nízky vo veľkom objeme ejakulátu. Presné čísla a mieru plodnosti tak určí iba sexuológ.

Je vôbec dôležité snažiť sa zvýšiť objem ejakulátu?

Aj muži s veľkým objemom nad 5 ml v jednej ejakulácii môžu mať nízku plodnosť, pokiaľ mililiter ejakulátu neobsahuje aspoň 15 miliónov spermií. Pre mužskú plodnosť je najdôležitejší počet normálne sa pohybujúcich spermií, ktorých by malo byť nad 15 mio. Dieťa možno splodiť aj s nižším počtom, ale šanca sa znižuje a nemožno ju predpovedať.

Čo objem ejakulátu znižuje?

Príčiny môžu byť rôzne. Zníženie možno prirodzene očakávať kvôli vyššiemu veku alebo kvôli dedičnosti. Objem ejakulátu si muži znižujú sami kvôli fajčeniu, nezdravej strave a celkovo zlej životospráve. Úbytok objemu ďalej často spôsobuje zväčšená prostata, choroby prostaty a ich liečba, ďalej lieky proti vysokému krvnému tlaku, depresii alebo cukrovke.

Pomáha častá ejakulácia objem ejakulátu zvýšiť alebo znížiť?

Častá ejakulácia pomáha udržať semenníky aktívne a funkčné, takže ju možno určite odporučiť. Nezáleží, či ejakuláciu vyvolá sex alebo masturbácia.

Prečo je objem ejakulátu nižší pri druhej alebo opakovanej ejakulácii?

Pretože zásoba uskladneného ejakulátu nie je nekonečná, a pokiaľ sa všetok nevylúči pri prvej ejakulácii, zvyšok z tela uniká pri druhej, niekedy až pri tretej ejakulácii. Opakované orgazmy skoro po sebe môžu byť celkom suché a bez ejakulátu. Proti otehotneniu je vždy vhodné chrániť sa kondómom, pretože zvyšky spermií môžu ostať v močovej trubici a okolí predkožky.

Sú spermie v druhom alebo treťom ejakuláte silnejšie?

Podľa vedeckých dôkazov obsahuje najsilnejšie spermie prvá ejakulácia. Ak usilujete o dieťa, súložte opakovane behom jedného dňa a šance tým určite zvýšite.

Verím, že vám článok poradil a teraz už viete, či pre vás má zmysel objem ejakulátu zväčšovať.

 • Ani veľký objem ejakulátu nezaručí, že ženu oplodníte, podstatný je počet a kvalita spermií,
 • veľké výstreky môžu ženu milo prekvapiť, ozvláštniť sex a pridať vám na image,
 • dôležité je ženu poriadne uspokojiť a priviesť k orgazmu,
 • náhle zníženie objemu ejakulátu sprevádzané bolesťou alebo krvácaním ihneď riešte na sexuológii, urológii alebo pohotovosti,
 • pre cielené zvýšenie objemu nezabudnite na Proerectu LONG 🙂