Ako mať ako žena silnejšie orgazmy? Tipy, vďaka ktorým sa konečne dokonale uspokojíte

 • Redakcia Proerecta.com
 • 27 septembra, 2023

Súložíte pomaly denne, ale nejak vás to nie a nie uspokojiť? Alebo vás kvôli slabým orgazmom sex prestal baviť a dnes sa mu vyhýbate?

Či už tak alebo onak, určite chcete mať silné a uspokojivé orgazmy, ktoré vás budú motivovať súložiť čo najčastejšie. Zároveň potešíte aj svojho partnera, ktorý je dnes možno smutný, že sa mu nedarí uspokojiť vás.

Narazila ste na správny článok, preto zapojte čo najviac z týchto rád a pozdvihnite silu svojich orgazmov na celkom novou úroveň.

ako mať ako žena silné orgazmy

PROBLÉMOM S DOSIAHNUTÍM SILNÝCH ORGAZMOV DOKONALE ROZUMIEME. Ak máte konkrétnu otázku na posilnenie orgazmu alebo oslabenému erotickému libidu, zavolajte nám alebo napíšte. Radi vám poradíme (info@proerecta.com, +421 917 133 459).

Pre silný orgazmus majte jasno, v ktorej časti cyklu sa práve nachádzate

Pokiaľ sa vám zdá, že sú vaše orgazmy slabé a nevýdatné alebo poslednou dobou dokonca žiadne, skúste si sex lepšie načasovať. Ženské erotické libido totiž vrcholí počas ovulácie, a teda zhruba 2 týždne pred nástupom menštruácie. Práve v tomto čase je najväčšia šanca dosiahnuť veľmi silný orgazmus.

Príroda nás už tak nastavila. Vďaka tomu, že sme cez ovuláciu najviac vzrušené, stúpa šanca, že sa budeme snažiť sexuálne spojiť s mužom a s ňou aj šanca, že otehotnieme. Všetok záujem o sex a erotické libido je iba hnacou silou od prírody, ktorá sa stará o prežitie ľudstva.

Ak máte ale najväčšiu chuť na sex mimo ovuláciu, súložte inokedy. Iba vy sama viete, kedy ste najvzrušenejšia a kedy si o to telo samo povie. Poslúchnite ho 🙂

Vďaka tomu, že vás dobrý sex pomáha uspokojiť a cítiť sa fyzicky lepšie, je to výborná pomoc v čase, kedy vás bude z menštruácie bolieť hlava alebo budete mať nepríjemné kŕče a bolesti. Zabudnite na lieky proti bolesti a nechajte sa dnes od partnera poriadne „vyprášiť“.

Keď to pekne kĺže, vyvrcholenie je silnejšie

Nie je nič horšie, než trpieť vaginálnou suchosťou (odborne vaginálna atrofia). Kde niečo drhne a nemožno si poriadne zasúložiť, tam sa orgazmus dosahuje veľmi ťažko, pokiaľ vôbec.

Tu nezáleží, aké polohy a techniky máte najradšej. Lubrikant by ste mala mať vždy po ruke. Má pre vás iba samé výhody.

 • Lubrikačné gély znižujú nepríjemné trenie a podráždenie.
 • Vďaka lubrikantom môžete skúšať praktiky, ktoré ste ešte neskúsila, a použiť predmety, ktoré ste nikdy nepoužila. Nové formy stimulácie sú skvelým spôsobom, ako zažiť silné orgazmy.
 • Niektoré lubrikanty obsahujú hrejivú zložku, ktorá vás ešte viac rozdráždi, prekrví oblasť vagíny a zdvihne celý zážitok o niekoľko úrovní. Ak sa nehanbíte, spýtajte sa na odporúčanie predavačky alebo kamarátky. Okrem sex-shopov zoženiete lubrikant pomaly v každej drogérii, lekárni alebo aj trafike.

TIP: Lubrikanty nemusíte používať výhradne na genitálie. Môžete si ich natrieť na bradavky a kĺzať po nich prstami alebo ich ponúknite na pomaznanie partnerovi.

Dávajte si pozor, aby ste lubrikant na báze oleja nepoužili na kondóm, pretože by ho mohol poškodiť. Zároveň nepoužívajte silikónové lubrikanty na silikónové erotické hračky. Môžu ich poškodiť, navyše na nich vytvárajú prostredie vhodné pre množenie baktérií.

Silnejšiemu orgazmu pomôže aj vaša fantázia

My ženy sme o niečo zložitejšie, než muži. Tým stačí obvykle pozrieť sa na pekné prsia alebo zadok a razom sú pripravení na sex. Ako ženy to máme o niečo náročnejšie a iba sa pozerať nám niekedy nestačí.

Sexuálne predstavy môžete mať sama alebo aj s partnerom. Myslite na to, čo vás vzrušuje najviac. Ospravdedlňujem sa, ale tu příliš neporadím. Čo sa vám páči a po čom zaručene vlhnete viete iba vy sama.

Pomocou erotických fantázií účinne odkloníte pozornosť od rušivých vplyvov.

 • Susedia nad vami s niečím búchajú? Pustite si nahlas romantickú hudbu a venujte sa masturbácii alebo priamo sexu.
 • Ste unavená po celom dni v práci, ale ešte by ste si rada užila? Myslite na svojho muža alebo na akéhokoľvek iného muža, ktorý vás priťahuje.
 • A že vás nepriťahujú práve muži? Nevadí, myslite si na čo chcete (nemusíte to samozrejme nikomu vysvetľovať) 🙂

Je iba a len vaša vec, čo vás vzrušuje a pri čom dokážete dosiahnuť silný orgazmus. Neskrývajte sa pred vlastnými myšlienkami, naopak ich nechajte naplno prejaviť, pokiaľ vám majú pomôcť.

Silnejší orgazmus možno čaká mimo vašu komfortnú zónu

Keď sa vám podarí duševne naladiť na prijatie silných orgazmov, ostaňte stále zvedavá a otvorená novým veciam. Nezáleží, či budete svoje telo skúmať sama alebo s partnerom.

Ak ste nikdy neskúsila napríklad análnu stimuláciu alebo tvrdšie BDSM praktiky, možno vás zaujmú. Možno ste na nich už dávnejšie myslela, ale zatiaľ ste sa neodhodlala. Nie je ten pravý čas práve teraz, kedy všemožne usilujete o posilnenie svojich orgazmov? Ja myslím, že áno 🙂

Silu orgazmu môžete „predcvičit“ už v sprche

Pred sexom sa isto rada osprchujete, aby ste bola dokonale čistá a partnerovi voňala aj chutila (aspoň ja to tak mám). Keď už ale budete v sprche alebo vani, môžete sa rovno sexuálne pobaviť. Pomôže vám iba voda striekajúca zo sprchovej hlavice alebo z kohútika. Vystavte toku vody svoje erotogénne zóny a nechte si ich poláskať teplým prúdom. Môžete využiť aj členitý povrch sprchovej hlavice. Sama isto viete, kde na tele vám taký prúd robí najlepšie.

Vnímajte, ako sa vás teplá voda dotýka, zavrite oči a nechajte sa pomasírovať. Uvoľnite sa a dýchajte zhlboka. Zároveň sa upokojíte a zmiernite prípadný stres, ktorý je pre dosiahnutie orgazmu vyslovene nežiaduci.

Zrazu zo sprchy vybehnete roztúžená a to je najlepšou podmienkou pre dosiahnutie uspokojivého orgazmu s partnerom. Alebo sa osprchujte rovno s ním a užite si fajn sex priamo v kúpeľni 🙂

K intenzívnemu orgazmu vedie maznanie

Vieme to všetky, aj keď partneri na maznanie a predohru radi zabúdajú. Ak cítite, že potrebujete omnoho dlhšiu predohru, viac dotykov a rôzne formy stimulácie, než iba klasický penetratívny sex, povedzte si o nich. Mužovi, ktorý vás miluje, by malo na vašom potešení a uspokojení záležať vždy v prvom rade, musí o tom ale vedieť. Nebuďte ticho a povedzte si o to, čo vám robí dobre.

Maznanie a láskanie stimuluje produkciu hormónu oxytocínu, ktorý pre silný orgazmus potrebuje každá z nás. Nenechajte sa o svoju dávku oxytocínu okradnúť iba kvôli nezáujmu či lenivosti partnera. Potrebný a veľmi príjemný účinok oxytocínu na silu orgazmu potvrdzujú aj vedecké štúdie.

TIP PRE NAVODENIE OPTIMÁLNEJ HORMONÁLNEJ ROVNOVÁHY:

České kapsuly Proerecta WOMEN s obsahom Rozchodníka ružového, extraktu zo Ženšenu pravého, extraktu z hroznových semienok a ďalších prírodných zložiek. Pomáhajú zrovnať hormóny do rovnováhy tak, aby podporili ženskú sexualitu, erotické libido, a zároveň silu a celkový pôžitok z orgazmov.

Kliknite na obrázok a pozrite sa na všetky účinky kapsúl WOMEN. Prípadnú objednávku vám doručíme diskrétne do 48 hodín. Ihneď tak môžete začať pracovať na cielenej podpore sily svojich orgazmov.

Striedajte rôzne druhy a silu dotykov

Znovu opakujem, že nie je rozumné sústrediť sa iba na vagínu a pošvu. Kombinácia rôznych dotykov môže u každého vyzerať trochu inak. Každá žena je unikátna a každej je príjemný iný typ dotykov.

Poproste partnera, nech vám namiesto cmúľania bradaviek bradavky napríklad šúľa medzi prstami. Prípadne sa o to pokúste sama. Erotické hračky použite aj na iné miesta, než iba na klitoris a do pošvy. Rôzne intenzity dráždenia vám budú príjemné aj inde. Z mrazničky vytiahnite kocky ľadu a dráždite sa nimi.

Čím viac rôznych dotykov a stimulov zapojíte, o to môže byť orgazmus intenzívnejší a „novší“.

Vnímajte aj svoje „miniorgazmy“, pokiaľ ich zažívate

Niektoré ženy majú to šťastie, že zažívajú aj akési návaly alebo mini-orgazmy ešte pred dosiahnutím finálneho veľkého orgazmu. Tieto drobné vrcholky nakoniec vedú ku skutočnému fyziologickému orgazmu.

Tieto ženy sa niekedy domnievajú, že v skutočnosti zažívajú niekoľkonásobný orgazmus, pritom ale ide o drobné vrcholy tesne pred vyvrcholením. Tieto pocity sú pre nich ale veľmi príjemné a cítia sa vďaka nim skvelo. Nabudúce buďte v strehu a všímajte si, či ich na sebe zaznamenáte. Ak áno, ste na najlepšej ceste k silnému orgazmu a dopomôžu vám k nemu aj ostatné rady z článku.

Pri predohre neskĺznite ku stereotypom

Stereotypy, a teda opakovanie stále tých istých krokov začne rýchlo nudiť a kde je nuda, tam je dosiahnutie orgazmu prakticky nemožné. Musíte byť maximálne vzrušená a pripravená oddať sa vyvrcholeniu.

Začnite s partnerom na kvalite predohry pracovať a obohaťte ju o nové stimuly. Dotýkajte sa inde, než ste sa dotýkali dodnes, rozprávajte na seba drzo a tvrdo, pokiaľ vás to vybičuje k lepším výkonom. Hrajte rôzne scénky a zapojte rôzne scenáre.

Pustite si spoločne porno a inšpirujte sa, ak vám na neho nevadí pozerať. Nemusíte byť iba stále v pyžame a v posteli. Využite celý byt alebo aj záhradu. Zájdite si do prírody alebo na miesto, kde vám hrozí (pre niekoho) vzrušujúce odhalenie. To všetko sú jednoduché kroky k silnejším orgazmom. Akákoľvek nová vec môže viesť k novej úrovni orgazmov a presne to je vašim cieľom.

Dráždite svoje zmysly

Vo svojom živote sa riadim mottom „Nemožno očakávať nové veci, pokiaľ stále dokola opakujeme tie staré„. Platí to aj v sexe a v otázke intenzívneho orgazmu. Spravte niečo, čo ste ešte nerobila.

Spravte zo sexu zázračný okamih. Zhasnite svetlá a spravte si úplnú tmu alebo si nechajte od partnera zaviazať oči. Nesmejte sa, ale skúste aj štuple do uší alebo nejaké slúchadlá, aby ste nič nepočula. Čím viac rušivých vnemov sa vám podarí eliminovať, o to viac sa môžete sústrediť na vlastné dráždenie a všetky pocity, ktoré máte. Keď zablokujete jeden zmysel, môžete posilniť tie ostatné. Budete prítomnejšia, lepšie sústredená a to je presne stav, v ktorom možno dosiahnuť silné orgazmy.

Pri silnom orgazme sa zapojuje celé telo

Áno, klitoris, bod G alebo bradavky sú pravdepodobne vašimi najobľúbenejšími erotogénnymi bodmi. Ženy ich ale majú ďaleko viac, než iba tieto 3. Potrebujete stimulovať nervy po celom tele, takže sa „nemotajte“ iba v okolí genitálií, ale partnera poproste, nech sa vám venuje celej. A pokiaľ zatiaľ netušíte, čo všetko vám spraví dobre, ideálna príležitosť spoznať to je práve dnes večer vo vašej spálni. Poproste partnera a nechajte ho odhaliť nové citlivé zákutia vášho tela.

K silnejšiemu orgazmu sa dostanete aj inak, než iba sexom

Orgazmus nie je iba o dráždení pošvy či iných erotogénnych zón. Aby k orgazmu vôbec došlo, je potreba spĺňať niekoľko podmienok, a to:

 • mať správny a dostatočný prítok krvi do oblasti panvy,
 • mať správne svalové napätie,
 • mať chemickú rovnováhu, aby ste mohla dostatočne uvoľňovať pre orgazmus nevyhnutné hormóny (k tomu vám dopomôžu i naše kapsuly Proerecta WOMEN).

Tieto podmienky môžete dosiahnuť celkom jednoducho postupným budovaním erotického vzrušenia. Nesústreďte sa preto iba na samotný orgazmus, ale aj na cestu, ktorá vás k nemu dovedie. Opäť musím zdôrazniť nutnosť predohry, maznania a pomalého budovania atmosféry. Aj rýchlovka vás môže uspokojiť, obvykle ale nie je tak intenzívna a zaujímavá, ako dobrý sex trvajúci desiatky minút.

Hlbokým dýchaním prehĺbite aj orgazmus

Ženy, ktoré cvičia jógu alebo pravidelne meditujú a dokážu zhlboka a pomaly dýchať, majú silnejšie a dlhšie orgazmy.

Mnohé ženy navyše robia tú chybu, že počas orgazmu dych zadržujú namiesto toho, aby pomaly vydýchli. Preto najbližšie skúste čo najviac zhlboka dýchať tesne pred nástupom aj počas orgazmu a tesne po ňom. Jednak bude silnejší, zároveň ale bude o niečo dlhší, čo isto oceníte tiež.

K silnejšiemu orgazmu cez dráždenie klitorisu

Klitoris je našou najcitlivejšou erotogénnou zónou, takže vďaka správnej a dostatočnej stimulácii môžete dosiahnuť silnejšie orgazmy. Pri sexe sa sústreďte na polohy, pri ktorých dochádza ku stimulácii klitorisu. Cez klitoris dokáže dosiahnuť orgazmus zásadná väčšina žien.

Vyskúšajte napríklad polohu, kde budete vy jazdiť na partnerovi a klitorisom sa otierať o jeho podbruško. Prípadne vyskúšajte polohu na psíčka zozadu, kedy vám bude partner dráždiť klitoris rukou. Vďaka klitorisu môžete dokonca dosiahnuť aj mokrý orgazmus (squirting), o ktorom veľmi podrobne informuje stránka Lepšia-Erekcia.sk.

VIDEO (anglicky, YouTube): Najlepšie sexuálne polohy pre dráždenie klitorisu a dosiahnutie klitorálneho orgazmu.

Nedelegujte silu orgazmu iba na partnera

Nie každý partner je v sexe tak skúsený, aby vám zakaždým zaručil búrlivý orgazmus. Keďže ste ale isto sebestačná a vynaliezavá žena, prečo si to nezjednodušiť? Ani partner u vás nemusí byť zakaždým. Kúpte si vibrátor, dildo, womanizer, satysfier alebo venušine guľôčky. Čokoľvek vám uľahčí cestu k orgazmu sa počíta.

Tieto erotické pomôcky sú navrhnuté tak, aby odviedli svoju prácu a zabezpečili vám váš cieľ a to silný orgazmus. Vďaka nim môžete vyvrcholovať kedykoľvek, nech už ste s partnerom alebo ste práve sama. S hračkou dosiahnete orgazmus rýchlejšie a zároveň silnejšie.

Sexuálne koučky odporúčajú kúpiť vibrátor, ktorý je určený priamo pre stimuláciu klitorisu, bodu G alebo oboch naraz. Ponuka sex-shopov je prakticky bezodná, tak sa na ponuky niektorého pozrite a nechajte si svoju novú erotickú hračku rýchlo a diskrétne doručiť. Nezabudnite vždy presne dodržiavať návod na použitie.

Pred orgazmom si spravte kratučkú pauzu pre jeho posilnenie

Tento trik nie je úplne jednoduchý, s trochou cviku ho ale určite zvládnete. Môžete ho využiť sama pri masturbácii, rovnako pri sexe s partnerom.

Keď na vás začne prichádzať pocit, že sa orgazmus blíži, spravte si na niekoľko sekúnd pauzu. Nebojte sa, celkové vzrušenie vás za tie sekundy neopustí. Ak ste bola dodnes zvyknutá „snažiť sa“ a erotické dráždenie neprerušiť až do orgazmu, tá drobná pauza vás môže ešte viac vydráždiť a finálny orgazmus bude silnejší. Ak sa to nepodarí hneď prvýkrát, nezúfajte a trik vyskúšajte opakovane aj nabudúce.

TIP PRE OBOCH: Krátka pauza pomáha predĺžiť sexuálny výkon a oddialiť ejakuláciu aj vášmu partnerovi. Ide o metódu štart-stop, vďaka ktorej budete súložiť dlhšie, a navyše intenzívnejšie. Kliknite a nechajte partnera prečítať článok Oddialenie ejakulácie až na samú hranicu výdrže. Predĺžte si sex!

oddialenie ejakulácie

Nebuďte posadnutá iba orgazmom

Je mi úplne jasné, že čakáte na svoj veľkolepý orgazmus. Tu upozorním, že sa kvôli nenaplneným očakávaniam a potrebám môžete dostať pod akýsi nepríjemný tlak, ktorý vás samú bude skôr stresovať, než vám pomáhať so silou orgazmu.

Sexuálni odborníci radia nemať orgazmus ako jediný cieľ. Ak sa budete sústrediť iba na to, či práve mierite k orgazmu, bude sa vám horšie sústrediť na cestu, ktorou sa k nemu snažíte dostať. Keď myslíte iba na výkon, nemyslíte naplno na postupné dráždenie a eskaláciu vzrušenia.

Ako som písala vyššie, buďte viac prítomná okamihu a sústreďte sa na svoje pocity počas predohry aj sexu. Postupným dráždením sa dostanete k silnému orgazmu. Musíte mu ale dať šancu a nie sa o ňu vedome oberať.

Orgazmus môže byť silnejší, ak ste tehotná

Sexu počas tehotenstva sa vôbec nebojte. Ak budete opatrní, nie je nebezpečný ani pre dieťa, ani pre vás. Výhodou tehotenského sexu je fakt, že je vaša intímna oblasť bohato prekrvená a vďaka tomu omnoho citlivejšia.

Neoslabujte silu orgazmu kvôli vlastným predsudkom

Pre silu orgazmu je dôležité to, ako sa práve cítite. Potrebujete byť v pohode a bez negatívnych myšlienok, ktoré orgazmy oslabujú. Ak nerobíte nič protizákonné, nemala by ste sa nikdy hanbiť ani mať pocit viny za svoju masturbáciu, sex ani za nič iného, čo vám je po sexuálnej stránke príjemné a dovedie vás k orgazmu. Možno si nejaké traumy nesiete z detstva kvôli prísnej výchove, ale práve je vhodný čas zabudnúť na minulosť a začať si konečne užívať silné orgazmy.

Komunikácia s partnerom je pre silnejší orgazmus nemenej dôležitá

Komunikácia je vo vzťahoch tým najhlavnejším a v sexe to platí dvojnásobne. Ak mužovi nepoviete, čo sa vám páči a čo očakávate, nesmiete sa hnevať ani byť smutná, keď to nespraví. Pokiaľ sa o intímnostiach hanbíte rozprávať, vezmite mu proste ruku a naveďte ju tam, kde si ju sama predstavujete. Väčšina mužov reaguje na tieto sexy hrátky veľmi pozitívne.

Odhoďte ostych a povedzte mu, kde sa vám jeho dotyky páčia a kde sa vás dotýkať nemusí. Nenechajte ho hádať, čo sa vám páči a či to robí správne. Ste dospelá, tak mu všetko vysvetlite narovinu.

Kvôli medzerám v komunikácii môžete stratiť synchronizáciu s partnerom. Uistite sa navzájom, že ste na rovnakej vlne. Ak je pre vás sex bolestivý, prípadne zatiaľ nie ste dostatočne vzrušená a na súlož sa necítite, povedzte to partnerovi. Ak je rozumný, nebude vás do ničoho nútiť. Ak vás ale nútiť bude, je to znamenie sebeckosti a sebestrednosti. Je na vás, ako zareagujete. Jednajte pokojne, ale dostatočne rázne.

Premýšľajte, prečo aktuálne nezažívate silné orgazmy

Ono vám síce môžem radiť, ako svoje orgazmy posilniť. Bohužiaľ ale nepoznám prekážky a vplyvy, ktoré vám ich teraz nedovoľujú zažívať. Ak sa sama necítite dobre, máte nižšie sebavedomie alebo o sebe máte nejaké pochybnosti, sú to všetko prekážky, ktoré vám v silných orgazmoch bránia.

Ak sa vám zrazu zhorší nálada alebo získate zlý pocit počas sexu, snažte sa zistiť prečo.

 • Je niečo v neporiadku s partnerom? Povedzte mu to.
 • Stalo sa vám niečo zlého cez deň a teraz nemáte chuť na sex? Počkajte, než sa budete cítiť lepšie a partnerovi vysvetlite, že dnes nie je ideálny deň na erotiku.
 • Bojíte sa, že vám v silnom orgazme bráni nejaký zdravotný problém? Nie je nič jednoduchšie, než sa objednať k praktickému lekárovi alebo na gynekológiu.

Poznajte problém a pracujte na jeho vyriešení. Odmenou vám bude silný a ukážkový orgazmus 🙂

Snažte sa dobre poznať sama seba

Sama viete, že svoje telo poznáte najlepšie vy sama. Erotické hračky nie sú pre každého, a rovnako ani ručná masturbácia nie je pre každého. Uvedenými radami sa môžete inšpirovať, ale nemôžem zaručiť, že vám bude fungovať každá jedna z nich. Snažila som sa spísať maximum možností, ale tie vhodné pre vás si musíte nájsť sama.

Spravte si niekedy čas iba sama na seba, hrajte sa so svojim telom a všetkými pomôckami, vnímajte, čo vás rozpaľuje a čo vás necháva chladnou.

Vôbec sa nehanbite masturbovať. Väčšina žien, ktoré masturbujú, pozná svoje telo veľmi dobre, a práve vďaka tomu vedia, čo majú od svojich partnerov žiadať. Ak to sama nezistíte, muž to za vás zistí veľmi ťažko, aj keď to nie je priamo nemožné.

Robte to, čo viete, že vám funguje, samozrejme skúšajte aj nové veci. Ak sa uspokojujete pomocou hračiek a nejde to, skúste ručnú masturbáciu alebo sex. Ak sa vám nedarí vyvrcholiť pri sexe, skúste práve masturbáciu alebo orálny sex a tak podobne. Čím budete skúsenejšia, tým silnejšie orgazmy môžete zažívať.

Prajem vám, aby boli vaše orgazmy čo najsilnejšie a dočkala ste sa ich čo najskôr. Či sa vám to podarilo nám môžete prezradiť v komentároch pod článkom. Rovnako tak sa môžete spýtať na čokoľvek, čo vás o orgazme zaujíma 🙂

NEZABUDNITE na účinné rastlinné kapsuly Proerecta WOMEN. Pošleme vám ich diskrétne do 48 hodín, takže už pozajtra môžete zosilniť svoje orgazmy a prospieť aj ostatným svojim sexuálnym schopnostiam a intímnemu zdraviu.

Kliknite na obrázok a čítajte o všetkých pozitívnych účinkoch kapsúl Proerecta WOMEN.