Oddialenie ejakulácie až na samú hranicu výdrže. Predĺžte si sex!

 • Redakcia Proerecta.com
 • 28 júla, 2023

Oddialenie ejakulácie je pre mnohých mužov nevyhnutným krokom k udržanie uspokojivého sexuálneho vzťahu. či už máte stabilnú priateľku alebo náhodnú milenku, každá sexuchtivá žena od vás očakáva, že budete v posteli „funkčný“ až do doby, než sama nedosiahne orgazmus. Pokiaľ vydržíte ešte dlhšie, bude vás doslova milovať a to je (dovolím si tipovať) vašim hlavným cieľom. Zároveň aj vy sám si chcete užiť čo najdlhší sex a pýtate sa, ako sex bezpečne predĺžiť.

V tom prípade čítate správny článok. Zrozumiteľne vysvetlím:

 • prečo dnes vlastne vyvrcholíte tak rýchlo,
 • kedy sa jedná iba o krátku výdrž a kedy už o preukázateľnú predčasnú ejakuláciu,
 • a čo všetko môžete spraviť, aby ste ejakulácii oddialil a súložil čo najdlhšie.

Pod preklikmi v článku nájdete odkazy na relevantné vedecké a lekárske štúdie, prípadne naše staršie články, ktoré sa o tieto štúdie opierajú.

oddialenie ejakulácie

DEFINÍCIA PREDČASNEJ EJAKULÁCiE:

To, že vám žena vyčíta, že nič nevydržíte, automaticky neznamená, že trpíte predčasnou ejakuláciou. Niektorým ženám trvá cesta k vyvrcholeniu príliš dlho a sú nespokojné, aj pokiaľ predvádzate uspokojivý výkon. To ale nie je vaša chyba. Nabudúce vezmite do ruky stopky a zmerajte si čas od penetrácie vagíny až po váš orgazmus.

Lekári predčasnú ejakulácii definujú ako vyvrcholenie (ejakuláciu) do 1,5 minúty (!!) od penetrácie vagíny, prípadne ejakuláciu ešte pred začatím sexu. Vydržíte dlhšie, než minútu? Gratulujem, v tom prípade lekársky diagnostikovateľnou predčasnou ejakuláciou netrpíte. Máte iba skrátenú sexuálnu výdrž a výkon.

Kliknite na tento odkaz a naučte sa, ako zlepšiť a predĺžiť sexuálnu výkonnosť a výdrž.

Prečo vlastne trpíte predčasnou ejakuláciou?

Predčasná ejakulácia môže mať rôzne príčiny od fyzických až po duševné a emocionálne. Veľmi často ide o kombináciu niekoľkých faktorov, ktoré sa vzájomne podporujú a PE je tak ešte výraznejšia.

Predčasná ejakulácia navyše nemá žiadne ďalšie príznaky. Jediným symptómom je tu sexuálna výdrž pod 1 minútu.

Diagnóza erektilná dysfunkcia:Penis síce je citlivý a vníma erotickú stimuláciu, so zvädnutým penisom bez erekcie ale nemožno súložiť a prípadnú ejakuláciu možno vnímať ako predčasnú, pretože k reálnemu sexu nemohlo dôjsť.
Hormonálna nerovnováha:Za schopnosť vzrušiť sa, dosiahnuť erekciu a ejakulovať sú zodpovedné špecifické hormóny, konkrétne oxytocín, serotonín, dopamín, luteinizačný hormón, hormón stimulujúci štítnu žľazu a prolaktín.
Príliš citlivý penis:Penis, resp. žaluď každého muža je inak citlivý a niektorý sa rýchlejšie vydráždi až do ejakulácie.
Tabuľka fyzikálnych a chemických faktorov pre vznik predčasnej ejakulácie
Úzkosť zo sexuálneho výkonu:Strach a obavy z toho, čo pred ženou predvediete, vyvoláva nervozitu, stres, pocity previnenia a zníži vám sebavedomie. Ejakuláciu je tým pádom ťažšie ovládnuť a oddialiť.
Stres:Stimulácia sympatických nervov a hormonálna nerovnováha spôsobená stresom vytvára pravdepodobnosť predčasnej ejakulácie.
Problémy vo vzťahu:Problematické vzťahy vyvolávajú psychické napätie a vedú ku zlým náladám, ktoré bránia ovládaniu ejakulácie.
Depresia:Depresia je spojená s významne zvýšeným rizikom predčasnej ejakulácie.
Tabuľka psychologických a emocionálnych faktorov pre vznik predčasnej ejakulácie

Je možné vyliečiť predčasnú ejakuláciu a oddialiť tak ejakuláciu navždy?

Áno, vo väčšine prípadov je to možné. Upozorňujem ale, že na to, aby vás lekár, konkrétne sexuológ začal liečiť, musíte opakovane dokázať, že predčasnou ejakuláciou skutočne trpíte. Pokiaľ vydržíte súložiť napríklad 5 či viac minút, predčasnou ejakuláciou netrpíte a to ani pokiaľ vás z toho partnerka obviňuje. Dajte jej prečítať tento článok, keďže odkazuje na vyjadrenia lekárov a vedcov.

Lekár bude vždy najskôr zisťovať príčinu a podľa nej navrhne účinnú liečbu. Väčšinu prípadov sa podarí zdarne vyriešiť pomocou terapií, poradenstva, ale ak nezaberú, možno predpísať lieky a ďalšie pomôcky pre znecitlivenie penisu. Rýchle vyvrcholenie poukazuje na príliš intenzívne erotické dráždenie.

Behaviorálna liečba predčasne ejakulácie

V procese behaviorálnej terapie vám terapeut odporučí skúšať nové metódy a techniky oddialenia ejakulácie. Cieľom terapie je naučiť vás ovládať svoje pocity a ovládať svoje telo podľa vášho cieľa. Medzi tieto metódy patrí:

Hranovanie (edging):Technika, kedy sa budete sexuálne stimulovať až na samotnú hranu (po anglicky edge) ejakulácie, ale tesne pred ňou stimuláciu zastavíte na cca. 30 sekúnd, a keď pocit odznie, v sexe budete pokračovať. Preventívne môžete stlačiť žaluď medzi palcom a ukazovákom. Technike sa hovorí tiež Start-Stop metóda. Snažte sa prerušenie opakovať niekoľkokrát počas sexu. Po čase si techniku osvojíte a bude pre vás jednoduché ejakuláciu ovládnuť.
Rozptýlenie myšlienok:Trik, kedy počas sexu zameriate pozornosť na inú nesexuálnu vec. Skúste si napríklad spomenúť, kde ste ten deň bol, čo ste videl a tak ďalej. Odkloňte pozornosť od erotiky a cesta k ejakulácii sa o niečo málo predĺži.
Tabuľka postupov behaviorálnej terapie pri liečbe predčasnej ejakulácie

Sexuálne poradenstvo pre oddialenie ejakulácie

Poradenstvo je vhodné pre mužov, ktorých predčasná ejakulácia je dôsledkom psychologických, emocionálnych alebo iných problémov vo vzťahu. Problémy vyvolávajú stres, úzkosť, strach alebo depresie a pocity viny.

Poradenstvo nájdete u psychológa, psychiatra, párového alebo sexuálneho terapeuta. Spýtajte sa na odporúčanie svojho sexuológa, ktorý vám predčasnú ejakuláciu diagnostikoval.

Oddialenie ejakulácie pomocou liekov na predčasnú ejakuláciu

Dôrazne upozorňujem, že lieky proti predčasnej ejakulácii sú VÝHRADNE na lekársky predpis. Zámerne nemenujem žiadne konkrétne liečivá ani značky. O tom vhodnom pre vás vždy rozhoduje predpisujúci lekár. K liekom sa dostanete opäť iba po lekárskej diagnóze predčasnej ejakulácie. Ide o tieto skupiny liekov:

 • Antidepresíva, konkrétne zo skupiny selektívnych inhibítorov spätného vychytávania serotonínu. Môžu mať rôzne vedľajšie účinky, preto je predpis od lekára nevyhnutný.
 • Anestetické (znecitlivujúce) prípravky, ktorými si potriete penis a žaluď. Trvá približne pol hodiny, než naplno zaúčinkujú. Ide o rôzne krémy, gély, mastičky a spreje. Tesne pred sexom je nutné ich zmyť, inak by znecitlivili aj partnerku, prípadne súložte s kondómom, aby nedošlo ku kontaminácii vagíny a pošvy.
 • Lieky na erektilnú dysfunkciu (opäť nemenujem žiadny konkrétny) sú vhodné pre muža s diagnostikovanou erektilnou dysfunkciou. Blokujú serotonínový transportér, ktorý inak mužom pomáha dosiahnuť ejakuláciu.

Existuje trvalá liečba pre oddialenie ejakulácie?

Bohužiaľ aktuálne neexistuje žiadny spôsob, ktorý by vás predčasnej ejakulácie zbavil navždy. Lieky aj doplnky stravy účinkujú iba po dobu užívanie. Znecitlivujúce prípravky rovnako tak.

Liečba štandardne zahŕňa niekoľko rôznych prístupov:

 • Psychoterapia pomáha vyriešiť negatívne myšlienky a pocity.
 • Behaviorálne terapie pomáhajú vybudovať zvýšenú toleranciu voči príjemným pocitom, ktoré inak vedú k rýchlemu orgazmu, takže neejakulujete tak rýchlo, ako bez terapie.

Keďže trvalé vyliečenie PE nie je možné, je nutné dodržať odporúčania lekára, užívať lieky podľa predpisu a pomocou terapií sa naučiť svoj stav zvládať a čeliť jeho dopadom.

Môže predčasná ejakulácia preukazovať nejaký vážnejší zdravotný problém?

Predčasná ejakulácia sama o sebe nie je zdraviu nebezpečná a ide skôr o príčinu partnerských nezhôd a sexuálnych frustrácií. Niektoré iné zdravotné problémy však môžu jej vzniku prispievať:

Erektilná dysfunkcia:Pacient vie, že jeho schopnosť udržať erekciu nie je dostatočná, preto si vytvorí návyk ejakulovať hneď po dosiahnutí erekcie, pretože hrozí, že erekciu rýchlo stratí.
Chronická bolesť panvy:Očakávanie bolesti pri ejakulácii povedie k úzkosti z výkonu, a tá potom prispieva k ďalšej dysfunkcii, konkrétne predčasnej ejakulácii.
Poruchy štítnej žľazy:Konkrétne ide o zvýšenú činnosť štítnej žľazy (hypertyreóza). Opačný problém zníženej činnosti (hypotyreóza) spôsobuje naopak oneskorenú ejakuláciu.
Užívanie drog:Drogy zhoršujú všetky telesné procesy a vnemy, čo sa môže veľmi rýchlo prejaviť v podobe predčasnej ejakulácie.
Tabuľka možných zdravotných príčin predčasnej ejakulácie.

Ako môžem zabrániť predčasnej ejakulácii a tým ju oddialiť?

Ejakuláciu oddialite dodržiavaním rád z tohoto článku. Pokiaľ ste presvedčený, že trpíte predčasnou ejakuláciou, a teda ejakulujete už do minúty súlože, odporúčal by som vám zájsť na sexuológiu. Odporučí vám terapiu alebo ihneď predpíše lieky.

Ak ste ale trpezlivý a príliš sa nehrniete oznamovať svoj intímny problém odborníkovi, snažte sa začleniť aspoň čo najviac z týchto rád.

Doplnky stravy pre oddialení ejakulácie

Doplnky stravy obsahujú vo vyššej miere látky prospešné pre organizmus. Vymenujem najčastejšie používané zložky:

Zinok

Zinok podporuje imunitný systém, napomáha rastu buniek a účastní sa procesu produkcie testosterónu. Testosterón v niektorých prípadoch pomáha s predčasnou ejakuláciou. Odborníci za účinnú dennú dávku považujú 440 mg síranu zinočnatého po dobu až 4 mesiacov.

Buďte ale opatrný, pretože platí, že viac zinku nerovná sa lepšie účinky a citeľnejšie oddialenie ejakulácie. Nadužívanie môže vyvolať nevoľnosti, hnačku a zvracanie, poškodenie obličiek a žalúdka alebo nepríjemnú kovovú pachuť v ústach.

VIETE, ŽE naše kapsuly Proerecta LONG pre dlhodobú podporu erekcie a s ňou aj oddialenie ejakulácie obsahujú bezpečných, ale významných 15 mg zinku v dennej dávke?

Čím dlhšie udržíte pevnú erekciu, o to neskôr ejakulujete. Súlož môže navyše pokračovať ďalej druhým alebo aj tretím kolom, takže ani prípadná ejakulácia medzi nimi nie je na škodu. Pre ženu je dôležité, ako dlho a ako kvalitne budete súložiť. či medzitým ejakulujete alebo nie na vašich schopnostiach v jej očiach nič nezmení.

Kliknite na tlačidlo nižšie a čítajte o všetkých účinkoch kapsúl Proerecta LONG. Prípadnú objednávku vám doručíme diskrétne do 48 hodín. Ihneď môžete začať s podporou pevnej erekcie, ktorá vydrží aj po ejakulácii.

Ajurvédske bylinky (odborne nepotvrdené)

Na internete alebo od niektorých pseudoodborníkov sa môžete dozvedieť, že ajurvéda je schopná vyliečiť snáď všetko vrátane predčasnej ejakulácie. Nie je to ale pravda. Nič ako „Ajurvédska medicína“ v skutočnosti neexistuje, resp. aspoň na Slovensku nie, pretože tuzemské kontrolné úrady túto „disciplínu“ za liečbu ani medicínu neuznávajú.

Každopádne iba doplním, že ajurvéda sa nezameriava až toľko na predčasnú ejakuláciu, ako skôr na erektílnu dysfunkciu. Ako som písal vyššie, ED môže prispievať vzniku PE, takže čokoľvek vám nejak pomôže zlepšiť erekciu, môže zároveň nepriamo pomáhať aj proti PE.

Konkrétne rastliny, bylinky ani ich zmesi nemenujem zámerne. Keďže slovenské úrady tieto techniky neakceptujú, nemožno tu v odborne ladenom článku verejne prezentovať tieto dohady a dezinformácie. Rovnakým spôsobom musím reagovať aj na tradičnú čínsku medicínu, ktorá v skutočnosti taktiež neexistuje. Schválne sa spýtajte sexuológa, ak sa za ním vydáte. Reagovať bude rovnako alebo veľmi podobne.

Verme a riaďme sa podľa najnovších vedeckých a lekárskych zistení a nesnažme sa delegovať predčasnú ejakuláciu na neoverené techniky ani kontroverzné výrobky.

Topické prípravky pre oddialenie ejakulácie znížením citlivosti penisu

Topické = určené na lokálnu aplikáciu na kožu penisu alebo žaluď. Na trhu nájdete rôzne topické prípravky pre znecitlivenie penisu a s ním čiastočné zníženie sexuálnej stimulácie. Najčastejšou účinnou zložkou je látka benzokaín, ktorý blokuje prenos príliš dráždivých stimulov.

V sex-shopoch, ale tiež v lekárňach zoženiete rôzne krémy, gély, mastičky, spreje alebo aj servítky. Vedecká štúdia doložila, že muži, ktorí používali 2 mesiace benzokaínové servítky, zažívali výrazne nižšiu mieru úzkosti súvisiacu s predčasnou ejakuláciou.

Účastníci hlásili, že servítky znášali veľmi dobre a nemali na nich závažné vedľajšie účinky. Lokálne anestetiká ale môžu mať vedľajšie účinky, takže sa po použití dôkladne sledujte, a pokiaľ by sa objavili, výrobok z bezpečnostných dôvodov prestaňte užívať.

Topické anestetické krémy sa nanášajú 15 minút pred sexom. Podľa štúdie predĺžili sex v rade niekoľkých minút. Aj tu si sledujte vedľajšie účinky, či sa u vás neobjaví mierna bolesť v mieste aplikácie, pocit pálenia, znížené erotické libido a výraznejšia strata citlivosti, ktorá môže vydržať nepríjemne dlho.

Znecitlivujúce spreje sa nanášajú taktiež 15 minút pred sexom. V rámci vedľajších účinkov upozorňujem pred problémom udržať pevnú erekciu počas celého styku.

Na Slovensku je najdostupnejším výrobkom kondóm napustený lokálnym anestetikom a zoženiete ho v každej lepšej drogérii alebo v lekárni. Ak je kondóm dostatočne hrubý, zabráni prílišnému dráždeniu a to aj bez pridaných anestetík. Ako naopak zvýšit citlivosť penisu vysvetľujeme v tomto článku.

MÔŽE VÁS ZAUJÍMAŤ: Ak máte príliš citlivý penis, kliknite na odkaz a čítajte ako znížiť citlivosť penisu pre oddialenie ejakulácie a predĺženie sexu.

Diétne zmeny pre oddialenie ejakulácie

Proti predčasnej ejakulácii sú účinné aj iné látky, než iba spomenutý zinok. Dobré sexuálne zdravie potrebuje tiež horčík. Jeho znížená hladina totiž predčasnej ejakulácii prispieva, pretože zosilňuje kontrakcie svalov, ktoré sa účastnia orgazmu, a teda ejakulácie. Vďaka tomu dostatok horčíku v strave alebo v doplnkoch stravy (napríklad v kapsulách Proerecta LONG s 245 mg horčíku v dennej dávke) môže pomôcť oddialeniu ejakulácie.

Do jedálnička sa snažte vo väčšej miere zaradiť ryby a morské plody, rôzne semienka, strukoviny, zelenú listovú zeleninu, kyslé mliečne výrobky, obilniny, klíčky orechy, mäso a zvieracie vnútornosti.

Technika štart-stop

Ide o kontrolované vyvrcholenie. Metóda sa nazýva aj edging, pretože s ňou zájdete až na samú hranu vzrušenia (edge).

Keď najbližšie pocítite nutkanie ejakulovať, zastavte a na 30 sekúnd prestaňte súložiť. Keď vzrušenie a silné dráždenie opadne, v sexe môžete pokračovať. Postupne sa učte opakovať viac a viac zastavení a ejakuláciu oddialite násobne uspokojivejšie.

Cviky pre posilnenie svalov panvového dna

Silné a pružné svaly panvového dna majú významný vplyv na to, za ako dlho ejakulujete. Pokiaľ trpíte predčasnou ejakuláciou po celý život, štúdia dokladá, že cvičenie tohoto svalstva vám pomôže zvládnuť tzv. ejakulačný reflex a predĺžiť dobu do orgazmu.

 • Keď budete najbližšie močiť, prúd moču zastavte. Identifikujete tak svaly, ktorými prúd ovládate a to sú tie svaly panvového dna.
 • Ľahnite si na chrbát a tieto svaly zatnite na 3 sekundy, na ďalšie 3 sekundy ich uvoľnite a opakujte sériu aspoň 10 x, pokojne aj omnoho viac. Odporúčané je opakovanie sérií 3 x denne.
 • Ako budú svaly silnejšie, trojsekundové intervaly predĺžte o sekundu a pokračujte stále rovnako.
 • Cvik skúšajte aj v iných polohách a nie iba na chrbte. Svaly zatínajte pri chôdzi, v sprche, postojačky a kedykoľvek si na nich spomeniete.

Dôkladnejšia a častejšia masturbácia pre oddialenie ejakulácie pri sexe

Keď sa budete chystať na sexuálne stretnutie, hodinu alebo dve pred ním doma masturbujte. Zbavíte sa naakumulovanej sexuálnej energie, a keď budete so ženou, bude vám trvať dlhšie dosiahnuť ďalšie vyvrcholenie. Bezpečne tak o niečo málo oddialite ejakuláciu a predĺžite sex. Masturbujte pokojne niekoľkokrát denne, pretože onania je prospešná a nemá žiadne negatívne účinky, pokiaľ je spravená správne.

Pre oddialenie ejakulácie si skúste dať niekoľko dní pauzu od sexu

Pokiaľ sa na chvíľku vzdáte sexu, nemusíte sa vzdať sexuality úplne. Existuje mnoho druhov erotickej stimulácie, ktorá nemusí vždy končiť penetráciou vagíny. Premýšľajte o iných sexuálnych praktikách. Orálny sex, vzájomná masturbácia, používanie hračiek a tak ďalej. V sexe toho bolo už toľko objaveného, že novinky prakticky neexistujú.

Tu môžem odporučiť pozrieť sa na stránku Lepšia-Erekcia.sk, ktorá venovala celú jednu kategóriu článkov sexuálnym praktikám a polohám. Určite sa inšpirujete.

NEZABUDNITE, že do 2 dní vám diskrétne doručíme užitočné kapsuly Proerecta LONG.

V penise udržia dostatok krvi aj po prvej ejakulácii, vďaka čomu vydržíte súložiť dlhšie, aj ak sa vám ejakuláciu nepodarí oddialiť. Podstatné je vždy to, ako dlho vydržíte so ženou súložiť.

Kliknite na tlačidlo a čítajte o všetkých účinkoch kapsúl LONG. Prípadnú objednávku doručíme diskrétne do 48 hodín. Ihneď tak môžete začať s bezpečnou podporou erekcie a sexuálnej výdrže.