Zväčšenie penisu je možné iba pomocou operácie o cca 3 cm. Ostatné metódy sú neúčinné, takže nedúfajte zbytočne.

 • Redakcia Proerecta.com
 • 16 apríla, 2023

Dovoľujem si tvrdiť, že zväčšenie penisu je záujmom takmer každého muža. Všetci sa vnútorne alebo aj verejne pýtajú: Ako zväčšiť penis? Môžem dosiahnuť väčší penis prirodzene? Vyrastie sám alebo potrebuje tabletky, pomôcky či operáciu?

Či už máte penis priemerný, malý alebo veľký a premýšľate, ako získať cenné centimetre navyše, čítate správny článok. Zrozumiteľne vysvetlím:

 • ako zväčšiť penis a či je to vôbec možné,
 • o koľko sa dá penis predĺžiť a koľko mu pridať na hrúbke a objeme,
 • ktoré metódy zväčšenia penisu sú zaručene neúčinné a nemusíte sa o nich ani pokúšať,
 • koľko meria priemerný penis a či ste vlastne „v norme“.
zväčšenie penisu

Hneď na začiatku odporúčam produkt Proerecta LONG. Tieto rastlinné kapsuly penis nezväčšujú, ale rozširujú krvné cievy v ňom a umožňujú krvi naplniť ho v maximálnej miere. LONG je určený na dlhodobé užívanie, vďaka ktorému zväčší opticky penis, pokiaľ vám do neho teraz nepriteká dostatok krvi v dôsledku zúžených alebo zablokovaných ciev.

Zároveň upozorňujem, že žiadny liek, doplnok ani tabletky, masť, krém či sprej, ktoré by zväčšovali penis, neexistujú. Na internete reklamy na tieto výrobky nájdete, ale ujisťujem vás, že nefungujú a penis nezväčšia ani o milimeter.

MÁTE KONKRÉTNU OTÁZKU KU ZVÄČŠENIU PENISU a nestíhate čítať celý článok?

Napíšte nám na info@proerecta.com alebo zavolajte na +421 917 133 459. Poradíme, aké máte možnosti a ako penisu pridať centimetre.

Mail dorazí priamo do e-shopu Proerecta.com. V téme zväčšovania penisu sa dokonale vyznáme vďaka dlhoročnej praxi v mužskom intímnom zdraví a v oblasti doplnkov výživy pre podporu erekcie.

Odpovedáme počas pracovných dní medzi 08:00 až 17:00.

Dá sa vôbec zväčšiť penis?

Áno aj nie. Jedinou dlhodobou možnosťou zväčšenia je chirurgická operácia. Penis možno z tela povytiahnuť, takže sa predĺži o 1 až 5 cm, ale iba opticky. K rastu ani predĺženiu tkaniva totiž nedochádza a penis „iba“ vyčnieva z tela vo väčšej miere. Operácie zväčšujúce objem a priemer penisu používajú rôzne výplňové materiály ako kyselinu hyalurónovú alebo vlastný tuk. Ani toto zväčšenie nie je trvalé, pretože výplňová hmota sa časom zdeformuje alebo vstrebe späť do tela. Finančne náročný zákrok je nutné podstupovať opakovane a s pomerne nejasnými výsledkami.

Mnohí muži sa navyše snažia celkom zbytočne, pretože majú penis normálnej veľkosti.

 • Penis priemerného dospelého muža meria 9,16 cm v pokojnom stave a 13,12 cm v erekcii.
 • Priemerná hrúbka a teda obvod penisu je 8,7 cm.

Isto máte známych, ktorí sa chvália lepšími číslami alebo sa dívate na pornofilmy, kde herecké penisy merajú cez 20 cm.

Priemerný penis je však vo väčšine prípadov celkom dostačujúci a aj so spomenutými 13 cm možno ženu parádne uspokojiť. Pamätajte, že dôležitejšie je to, čo s penisom dokážete robiť. Ani dlhý a hrubý penis nemusí žene stačiť, pokiaľ ho neviete poriadne použiť, nestojí vám príliš dlho a nie je dostatočne pevný.

VIETE, že podľa celosvetovej štúdie ženám najviac vyhovujú penisy v erekcii dlhé 16,3 cm s obvodom 12,7 cm? To sú parametre veľmi blízke priemeru, takže ženy uspokojí aj priemerný penis.

Za problém sa dá považovať tzv. mikropenis, čo je penis o dĺžke maximálne 7,5 cm v stave erekcie a 4 cm v pokojnom stave. Obvykle je ešte kratší a zväčšiť ho možno tiež iba operáciou.

Účinné metódy zväčšenia a predĺženia penisu:Neúčinné a zbytočné metódy:Približné zväčšenie penisu:Trvácnosť výsledkov:
doplnky stravy, lieky, tabletky, mastičky, gély, krémy, oleje0 cm, iba lepšia erekcia, plnší a robustnejší peniskrátkodobé
erekčný krúžok0 cm, iba lepšia erekcia, plnší a robustnejší peniskrátkodobé
cvičenie na predĺženie penisu (jelqing)0 cm, iba lepšia erekcia, plnší a robustnejší penisdlhodobé
naťahovač penisu (extender)1 – 3 cm (iba v niektorých prípadoch)dlhodobé
operácia na zväčšenie penisu1,7 – 3,5 cm podľa pôvodnej dĺžky a hrúbkydlhodobé
schudnutie alebo odsatie brušného tuku0 cm, iba opticky podľa veľkosti bruchadlhodobé
vešanie závaží na penis0 cm, hrozí úrazkrátkodobé
vákuová pumpa0 cm, iba lepšia erekcia, plnší a robustnejší peniskrátkodobé
Tabuľka (ne)účinnosti metód zväčšenia penisu

Produkty a techniky pre podporu erekcie, lepšie prekrvenie a optické zväčšenie penisu

Opakujem, že penis možno reálne zväčšiť iba pomocou operácie. Čo sa týka nižšie vymenovaných produktov a metód, berte ich ako neúčinné. Môžu posilniť erekciu a zvýšiť prekrvenie penisu, ale zväčšenie tak nebude reálne, ale iba optické. Penis dobre naplnený krvou sa javí robustný, pevný a väčší než keď v ňom dostatok krvi neprúdi.

Doplnky stravy, tabletky, krémy, gély, pleťové vody a iná kozmetika

S falošnými sľubmi, že vám tabletky či rôzna kozmetika pomôžu zväčšiť penis, sa stretnete úplne najčastejšie. Reklamy znesú akékoľvek sľuby, ale kontrolné úrady majú veľký problém zachytiť, kontrolovať a vôbec dohľadať ich zadávateľov. E-shopy často sídlia v zahraničí, prípadne sa predajca ani výrobca nedá vôbec nájsť. Kvôli tomu majú úrady minimálny prehľad a obvykle žiadny dosah. Ziskuchtiví predajcovia tak inkasujú ďalej, klamú mužom a nedá sa ich zbaviť.

Neexistujú ale žiadne vedecké dôkazy, že by akýkoľvek doplnok, tabletky a kapsle, krémy, gély či spreje pomohli zväčšiť penis. Nič také neexistuje.

Jediné, čo sa dá pochváliť, je podpora erekcie, prípadne zvýšenie erotického libida, hladiny testosterónu alebo citlivosti penisu. Vždy záleží na zložení konkrétneho produktu. Doplnky obsahujú vitamíny, minerály a aminokyseliny rastlinného pôvodu alebo bylinky či extrakty z nich. Tieto látky uvoľňujú a rozširujú cievy, vďaka čomu penis lepšie zásobujú krvou a prospievajú tak erekcii.

VÝSLEDOK: Doplnky stravy, tabletky a kozmetika pomáhajú prekrviť penis a podporiť erekciu. Ani jeden z nich ale penis nezväčšuje, takže reklamy ignorujte.

Tu odporúčame bezpečné, overené a kontrolované české doplnky Proerecta. Pre dlhodobú podporu erekcie, zvýšenie prietoku krvi penisom a tým aj maximálnu možnú veľkosť a objem odporúčame rastlinné kapsuly Proerecta LONG. Obsahujú extrakt z macy a hroznových semien, ďalej vitamíny a minerály pre správnou funkciu obehovej sústavy.

Kliknite na tlačidlo a pozrite sa na všetky účinky LONGu. Prípadnú objednávku vám diskrétne doručíme do 48 hodín. Ihneď tak môžete začať s prekrvovaním penisu a získať maximálny objem a dĺžku. K rastu samotného penilného tkaniva ale nedôjde. Také tabletky vôbec neexistujú.

Jelqing

Jelqing je cvičenie, o ktorom sa na mnohých weboch dočítate, že zväčšuje penis. Bohužiaľ ani toto nie je pravda.

Jelqing je vlastne prekrvujúca masáž, ktorá pomáha zlepšiť erekciu. Penilné tkanivo ale nezväčší a nepredĺži. Cvičenie sa robí s penisom v pokojnom stave a „vytláčaním“ krvi rukou.

Penis uchopte medzi palec a ukazovák a prstami vytvorte krúžok. Následne uchopte penis za koreň a jemne vytláčajte krv po celej jeho dĺžke až k žaluďu. Opakujte pohyb a snažte sa nedosiahnuť erekciu. Opakujte cvičenie 20 minút každý deň.

Pri cvičení dávajte pozor na príliš silné pohyby a poškodenie pokožky. Používajte mastný krém alebo lubrikačný gél. Rizikom sú modriny, podráždenie a oderky, bolesť a pri veľmi silnom jelqingu tiež poškodenie penilného tkaniva, krvácanie, vznik jaziev a deformácií penisu, ktoré ho môžu skrátiť.

VÝSLEDOK: Jelqing je cvičenie vhodné pre mužov s problematickou erekciou až miernou erektílnou dysfunkciou. Rovnako je vhodné pre pacientov s Peyronieho chorobou, deformovaným a zakriveným penisom.

Penis bohužiaľ nepredlžuje a neexistujú žiadne vedecké dôkazy, ktoré by zväčšenie potvrdzovali.

jelqing pre zväčšenie penisu
Vďaka jelqingu môžete zlepšiť erekciu a penisu pridať na objeme, celkovú dĺžku ale nezväčší (zdroj obrázku)

Naťahovače penisu

Naťahovač penisu (penis extender) je pomôcka, ktorá pre penis vytvára akýsi rám. Do neho muž umiestni penis v pokojnom stave. Pohyblivú časť naťahovača zablokuje za žaluďom, roztiahne pohyblivé časti extenderu a tým roztiahne penilné tkanivo.

Na tkanivo penisu tak pôsobí tlak, ktorý má za úlohu roztiahnuť ho a predĺžiť. Ak sa extender nepoužije správne a utiahne sa príliš silno, hrozí úraz a natrhnutie tkaniva. V poškodenom tkanive dochádza ku zhoršeniu prietoku krvi, takže naťahovač môže spôsobiť problémy s erekciou alebo erektílnu dysfunkciu.

Extendermi sa zaoberajú aj odborné štúdie, ktoré uznávajú, že extender môže penis predĺžiť o 1 až 3 cm v pokojnom stave, pokiaľ sa používa 3 mesiace aspoň 9 hodín denne. Upozorňujem, že štúdií sa účastnili muži s Peyronieho chorobou, čo je zjazvenie a deformácia penilného tkaniva, často bez zjavnej príčiny. Naťahovače pacientom pomohli penis vyrovnať, znížiť zakrivenie a tým predĺžiť. K žiadnemu rastu samotného tkaniva ale nedošlo.

Štúdie sa účastnili aj muži s rakovinou prostaty, ktorí prekonali liečbu. Rakovina spôsobuje smrť nervových buniek a zníženie prietoku krvi. Po vyliečení sa tak penis môže skrátiť, ale extendery pacientom pomohli penis mierne predĺžiť.

VÝSLEDOK: Naťahovače penisu môžete vyskúšať, vždy ich ale používajte presne podľa návodu na použitie.

Pokiaľ ale netrpíte Peyronieho chorobou alebo ste nebol liečený s rakovinou prostaty, „zázračné“ zväčšenie penisu radšej nečakajte. Svetová organizácia Urology Care Foundation extendery ako možnosť pre zväčšenie penisu neuznáva.

naťahovač pre zväčšenie penisu
Naťahovače penisu sú vhodné pre pacientov s Peyronieho chorobou, ktorých penisy sú skrátené kvôli deformácii a zjazvenému penilnému tkanivu

Vákuové pumpy pre zväčšenie penisu

Vákuová pumpa na penis je voľne dostupné zariadenie. Pumpy zoženiete v sex-shopoch alebo na internete.

Vákuová erekčná pumpa je dutý valec, do ktorého muž zasunie penis. Pomocou pumpičky s hadičkou z valca odsaje vzduch. Vzniknutý podtlak rozšíri krvné cievy a pomáha do penisu nahnať viac krvi. Pumpy sú tak výbornou metódou pre podporu erekcie a sú vhodné aj pre mužov s miernou až strednou erektílnou dysfunkciou. Pumpa môže byť pacientom predpísaná ako pravidelná súčasť liečby.

Bohužiaľ čo sa týka zväčšenia penisu pomocou pumpy, neexistujú žiadne dôkazy, ktoré by tento výsledok potvrdzovali.

VÝSLEDOK: Pumpu môžete použiť v prípade slabej a problematickej erekcie, pre zvýšenie citlivosti penisu a predĺženie sexu. S veľkosťou penisu ale nepomôže.

Erekčný krúžok

Ako je z názvu jasné, jedná sa o krúžky z rôzneho materiálu, ktoré pomáhajú posilniť erekciu. Niektorí muži sa ale chybne domnievajú, že im krúžok pomôže aj s veľkosťou penisu. Nie je to ale pravda.

Penis sa síce môže opticky zväčšiť a javiť sa robustnejšie, ale k rastu penilného tkaniva nedôjde. Krúžok v penise zadržiava krv v stave erekcie a bráni jej v odtoku. Behom erekcie sa tak v penise zadržiava viac krvi než bez krúžku a penis sa javí väčší. Krúžok pomáha zvýšiť citlivosť žaluďa a udržať erekciu aj po ejakulácii.

Krúžok ale nikdy nemajte nasadený dlhšie než 15 minút, pretože krv musí v penise prúdiť a vymieňať sa za čerstvo okysličenú.

VÝSLEDOK: Erekčné krúžky penis nezväčšujú. Sú ale vhodnou pomôckou pre získanie pevnej a trvácnejšej erekcie. Pacienti s erektílnou dysfunkciou ich môžu používať spolu s vákuovou pumpou a predpísanými liekmi. Rovnako ich možno použiť spolu s doplnkami stravy pre podporu erekcie.

Vešanie závaží pre predĺženie penisu

Záver neúčinných metód venujem vešaniu závaží na penis. O závažiach sa tvrdí, že sa pomocou nich muži snažia zväčšiť penis už tisícky rokov. To, že sa snažia, je síce možné, ale opäť neexistuje žiadne vedecké potvrdenie účinnosti.

Vešanie čohokoľvek na penis je zároveň nebezpečné, pretože môže spôsobiť v lepšom prípade odreniny, rany a modriny. V horšom prípade môže poškodiť a zdeformovať penilné tkanivo, vyvolať problematickú erekciu, poškodiť nervy v penise alebo močovú trubicu a spôsobiť doživotnú erektílnu dysfunkciu.

VÝSLEDOK: Vešanie závaží na penis nemá žiadny vplyv na jeho dĺžku ani hrúbku.

Operácia ako jediná funkčná možnosť zväčšenia penisu

Existuje niekoľko dostupných typov operácií, ktoré sa vykonávajú aj na slovenských klinikách. Operácia mení okrem veľkosti aj hrúbku a celkový vzhľad penisu. Upozorňujem, že zväčšenie penisu nie je životne dôležitý zákrok. Muž si ho preto hradí sám v plnej miere. Obvykle ide o tisícky až desiatky tisíc euro v závislosti na type operácie. Ide o estetickú medicínu. Dostupné pracoviská nájdete na internete.

Vstrekovanie tuku pod kožu penisu

Mužovi sa z inej časti tela, najčastejšie zo zadku odoberie tukové tkanivo a to sa injekčne vstrekuje pod pokožku penisu. Táto metóda bohužiaľ nie je trvalá, pretože tuk sa začne po čase hýbať, rôzne deformovať a nakoniec sa vstrebe späť do tela.

Metóda zároveň neovplyvňuje dĺžku, ale iba šírku a objem penisu. Tuk sa dá vstreknúť iba do voľných miest pod kožou, ale do žaluďa už nie. Metóda preto nie je vhodná pre mužov, ktorí potrebujú penis predĺžiť.

Vstrekovanie tuku do penisu so sebou nesie rizikové vedľajšie účinky ako opuchy penisu v rýchlom čase po operácii aj neskôr, zjazvenie penisu, nepekný vzhľad, deformácie penisu a vznik tukových hrčiek pod kožou, infekcie a zápaly.

K deformácii, úbytku a spätnému vstrebaniu použitého tuku môže dôjsť už po roku od operácie. Muž síce môže na operáciu opakovane, ale finančne je pomerne náročná a neprináša trvalé zväčšenie.

VÝSLEDOK: Vstrekovanie tuku pre zväčšenie penisu je drahé, rizikové, s nejasným výsledkom a nepríjemnými vedľajšími účinkami. Zmeny nie sú trvalé a operáciu je nutné podstupovať pravidelne.

Prerušenie úponu, ktorý drží penis

Táto metóda spočíva v prerezaní závesného väzu penisu – úponu, ktorý ho pridŕža na pubickej kosti a umožňuje mu pri erekcii vzpriamene stáť. Vďaka prerušeniu možno penis z tela povytiahnuť o 1 až 3 cm, v ojedinelých prípadoch až o 5 cm, ak muž už má dlhý penis.

Nevýhodou je, že po prerušení úponu penis nemá čo držať vo vzpriamenej polohe, kvôli čomu pri erekcii nemôže stáť rovno a bude smerovať dole. Kvôli tomu môže dôjsť k problémom pri sexe a zavedení penisu do pošvy.

Americká urologická asociácia síce pripúšťa zväčšenie, ale metódu nepovažuje za bezpečnú.

VÝSLEDOK: Prerušením úponu penisu na pubickú kosť možno získať 1 až 3 cm dĺžky navyše. Penis ale v erekcii nebude stáť vzpriamene.

operácia na zväčšenie penisu
Na ľavom obrázku väz, ktorý pridržiava penis, na pravom obrázku prerušený väz a výsledný zväčšený – povytiahnutý penis

Liposukcia alebo aspoň schudnutie brušného tuku

Opäť iba optická možnosť. Muži s nadváhou a obézni muži majú veľké brucho, ktoré prekrýva penis a ten sa javí príliš malý. Nadmerne obéznym mužom s tzv. zanoreným, pochovaným penisom pomôže odsávanie tuku (liposukcia).

Samozrejme sa dá schudnúť aj prirodzene úpravou životného štýlu, zdravým stravovaním, znížením kalorického príjmu a zvýšením energetického výdaju pomocou športu. Dosiahnuté optické zväčšenie vydrží tak dlho, ako dlho sa podarí mužovi váhu udržať.

VÝSLEDOK: Stratou brušného tuku možno penis na pohľad zväčšiť až o niekoľko centimetrov. Nejde však o predĺženie ani rozšírenie penilného tkaniva. Penis je iba lepšie viditeľný, pretože ho nezakrýva tuk.

Pre koho je vhodná operácia na zväčšenie penisu?

Lekári a vedci sa zhodujú, že reálne má operácia zmysel iba pre mužov, ktorí trpia mikropenisom (penis menší než 7,5 cm v stave erekcie). Najčastejšou príčinou je hormonálna nerovnováha alebo vrodená vada. Ešte pred operáciou lekár zváži hormonálnu liečbu, a pokiaľ nie je účinná alebo ju pacient nemôže podstúpiť, navrhne niektorý typ operácie.

Ako som uviedol, zdravý muž s normálnou veľkosťou penisu si bude zväčšenie hradiť sám. Netrpí žiadnou chorobou, veľkosť penisu, s ktorou nie je spokojný, neohrozuje život a nespôsobuje žiadne zdravotné komplikácie.

Ak túžite po väčšom penise, vyskúšajte najskôr spomenuté metódy a sledujte, ako na nich penis reaguje. Ak máte dostatočný kapitál a nebojíte sa vedľajších účinkov, cez internet dohľadajte kliniky, na ktorých zväčšujú penis a kontaktujte ich so všetkými otázkami.

Kedy má zmysel kvôli zväčšeniu penisu zájsť za lekárom?

Za odborníkom je vhodné ísť kedykoľvek získate pocit, že vám veľkosť penisu zhoršuje kvalitu sexuálneho života alebo poškodzuje vzťah. Až lekár posúdi, či existuje nejaký zdravotný problém a či má zmysel nastaviť liečbu. Psychológa vyhľadajte, ak sa kvôli penisu trápite dlhodobo a nedokážete myslieť na nič iné.

U mužov, ktorí si myslia, že majú malý penis, sa totiž často rozvíjajú úzkosti až depresie a prepadajú zúfalosti kvôli predstave, že si nikdy nenájdu sexuálnu partnerku a nedokážu ju uspokojiť. Tieto emócie ohrozujú erekciu, a pokiaľ nie je penis dostatočne prekrvený, javí sa ešte menší, než je v skutočnosti.

Zamyslite sa, či na sebe nepozorujete tieto negatívne myšlienky:

 • veľkosti penisu prikladáte až prehnaný význam
 • sústavne sa porovnávate s mužmi v okolí (verejné záchody, zdieľané sprchy alebo s hercami v pornofilmoch)
 • zhoršovanie vzťahu s partnerkou, zhoršenie pracovného výkonu, strata motivácie, nezáujem o koníčky a obľúbené aktivity
 • silná depresia, myšlienky na samovraždu alebo pokusy o ňu

Aká je priemerná veľkosť penisu a ste vôbec vhodným kandidátom na zväčšenie?

Ešte raz zopakujem, že väčšina mužov v skutočnosti nemá malý penis a vo väčšine prípadov sa zmestia do priemerných čísel, kedy vlastne zväčšiť penis nepotrebujú.

Štúdia z roku 2014, ktorá spriemerovala 15521 mužov po celom svete, zistila, že:

 • je priemerná dĺžka penisu v pokojnom stave 9,16 cm,
 • priemerný obvod penisu je 9,31 cm,
 • priemerná dĺžka v stave erekcie je 13,12 cm, obvod 11,66 cm,
 • iba 5 % mužov má v erekcii penis dlhší než 16 cm,
 • necelých 5 % má v erekcii penis kratší než 10 cm.

Ešte než sa rozhodnete pre akúkoľvek možnosť, penis si dôkladne zmerajte v erekcii od koreňa až po špičku žaluďa a až potom začnite konať.

Ak zároveň usilujete o podporu erekcie, nechajte si poradiť v článku Podpora erekcie – zrozumiteľný a kompletný zoznam funkčných a zbytočných metód. Pevný, schopný a objemný penis je totiž pre ženy omnoho dôležitejší, než jeho dĺžka.

Aké riziká a vedľajšie účinky sprevádzajú zväčšenie penisu?

Všetky spomenuté metódy predstavujú zdravotné riziko, zvlášť pokiaľ nie sú vykonané správne. Aj skúseným lekárom prevedená operácia môže prekvapivo spôsobiť komplikácie:

 • zanesenie infekcie, opuchy a dlhodobé zápaly kvôli operácii alebo zraneniu behom nej,
 • poškodenie penilného tkaniva, cez ktoré do penisu nebude prúdiť dostatok krvi a vznikne problém s erekciou,
 • v prípade vstrekovania tuku alebo hmôt na báze kyseliny hyalurónovej potreba zákrok niekoľkokrát opakovať kvôli deformácii alebo vstrebaniu materiálu do tela,
 • rôzne negatívne vedľajšie účinky doplnkov alebo kozmetiky, alergické reakcie,
 • stres, úzkosť, depresie alebo pocity frustrácie v prípade, že žiadna metóda nezaberie,
 • a istotne aj míňanie peňazí za zbytočné klamavé metódy, ktoré ale nijak nefungujú a penis nezväčšia.

Ako zlepšiť sexuálny život, keď mám malý penis?

Ubezpečujem vás, že pre ženu je dôležitá pevnosť erekcie a to, či ju s penisom dokážete uspokojiť. Na centimetre pozerať nebude, pokiaľ bude sexuálne uspokojená a šťastná.

Nenechajte sa ovládať strachom ani zahanbením z veľkosti svojho penisu. Čas radšej investujte do poznávania nových sexuálnych techník, praktík alebo pomôcok, ktoré sa stanú vašimi pomocníkmi pre uspokojivý sexuálny život.

Keďže existuje iba málo možností, ako penisu pridať na dĺžke, zamerajte sa na tieto rady, ktoré vám pomôžu zbaviť sa strachu, úzkostí alebo nechuti púšťať sa do sexu.

 • Zistite, čo si vaša partnerka o veľkosti penisu myslí, či je pre ňu dostačujúci a uspokojuje ju. Možno vás uistí, že jej celkom vyhovuje a vy sa trápite zbytočne. Buďte otvorení a jednajte úprimne.
 • Začnite pravidelne cvičiť a zdravo jesť, vďaka čomu sa zbavíte brušného tuku. Brucho tak nebude penis zakrývať a bude ho lepšie vidieť. Vy sám navyše získate lepší pocit a vyššie sebavedomie aj pokiaľ sa vám dnes zdá penis malý. Za zmienku stojí aj zvýšenie sexuálneho výkonu a výdrže.
 • Zmeňte jedálniček, zamerajte sa na vysoký podiel zeleniny, ovocia a rastlinných potravín. Vyberajte diétne druhy mäsa s nižším obsahom tuku a vyhýbajte sa priemyselne spracovaným potravinám s pridanou soľou, tukom, cukrom a konzervantmi. Škodia erekcii a podnecujú obezitu aj kardiovaskulárne choroby.
 • Ohoľte si penis, aby vyzeral väčší a bolo ho lepšie vidieť. Ženám sa chlpaté penisy nepáčia a niekedy ich v húštine chlpov ani nie je vidieť. Dodržujte pravidelnú hygienu.
 • Snažte sa liečiť všetky choroby, ktoré môžu znižovať sexuálnu výkonnosť. Erekcii škodí vysoký tlak, vysoká hladina cholesterolu alebo diabetes. Preto sa nechajte vyšetriť, a pokiaľ chorobami trpíte, dodržujte predpísanú liečbu.
 • Ak sa necítite v poriadku po duševnej stránke, dohodnite si sedenie s psychológom, vzťahovým alebo sexuálnym terapeutom či sexuológom.
 • Pri sexe sa nesústreďte iba na penis. Máte k dispozícii ruky, jazyk, nohy a množstvo erotických pomôcok. Ak bude zlyhávať erekcia, ženu uspokojujte inak a keď sa penis postaví, pokračujte v sexe.

Často kladené otázky (FAQ) na možnosti zväčšenia penisu

Existuje metóda zaručeného zväčšenia penisu?

Áno, penis možno zväčšiť IBA chirurgickou operáciou. Žiadne iné metódy penis nezväčšujú.

O koľko cm operácia zväčší penis?

V priemere možno operáciou penis povytiahnuť z tela a predĺžiť o 1 až 3 cm. Operácia so vstrekovaním tuku alebo kyseliny hyalurónovej penis nepredĺži, ale pridá mu na hrúbke (objeme) zhruba 30%.

Má chirurgické zväčšenie penisu nejaké riziká?

Áno, vždy v závislosti na konkrétnej metóde. Rizikom je, že sa penis začne deformovať a objaviť sa môžu aj problémy s erekciou či zápaly a infekcie. Metódu vstrekovania tuku alebo kyseliny hyalurónovej je nutné podstúpiť opakovane kvôli jej krátkej trvácnosti (obvykle iba 1 rok), pretože výplň sa zdeformuje.

Kto robí operáciu zväčšenia penisu?

Zväčšiť penis možno na klinikách estetickej chirurgie. Poisťovne zákrok nepreplácajú a klient si zväčšenie hradí sám v rade stoviek až tisícok euro.

Fungujú doplnky stravy a tabletky na zväčšenie penisu?

Nie, doplnky ani žiadne tabletky či lieky penis nezväčšujú. Možno pomocou nich zlepšiť prekrvenie penisu a získať tak pevnú erekciu a na pohľad väčší penis, ktorý je výraznejší vďaka lepšiemu naplneniu krvou.

Pomôže vákuová pumpa zväčšiť penis?

Nie, pumpa penis nezväčšuje. Rovnako ako výživové doplnky pomáha s prekrvením penisu a zlepšením erekcie.

Zväčšia penis krémy, oleje, spreje a iná kozmetika?

Nie, žiadne kozmetické prípravky nemôžu zväčšiť objem či dĺžku penilného tkaniva.

Kedy by som sa mal zaujímať o zväčšenie penisu?

Podľa lekárov iba v prípade, že máte mikropenis, a teda penis menší než 7,5 cm v stave erekcie. Väčší penis je normálny, spadá pod priemerné hodnoty, a pokiaľ ho používate správne, ženu dokáže spoľahlivo uspokojiť.

Čo sme zistili o možnostiach zväčšenia penisu?

Jedinou účinnou možnosťou je operácia pre zväčšenie penisu – prerušenie úponu penisu na lonovú kosť.

Ostatné uvedené metódy penis lepšie prekrvia a zväčšia iba opticky. Pridávajú mu na objeme, ale tkanivo penisu nijak nemenia.

Doplnky stravy (odporúčam českú Proerectu LONG) pomáhajú zlepšiť erekciu a teda prietok krvi penisom. Krémy, gély, spreje ani žiadne tinktúry penis nezväčšujú a to nikdy.

Pre vašu partnerku je omnoho podstatnejšia tvrdosť penisu a výdrž erekcie. Tá by mala trvať čo najdlhšie a pomôžu vám k nej doplnky, erekčné krúžky alebo vákuové pumpy a cvičenie jelqing (tzv. dojenie penisu).

Pri nákupe akýchkoľvek pomôcok či produktov vždy postupujte podľa návodu, aby ste sa neporanil.

ODPORÚČAME rastlinné kapsuly Proerecta LONG. Vďaka bylinám, vitamínom, minerálom a aminokyselinám rozťahujú cievy v penise, lepšie ho prekrvujú a zabezpečujú tak kvalitnú a trvajúcu erekciu.

Penis plný krvi sa javí väčší, robustnejší, s výraznými žilami a žena ho v sebe bude cítiť intenzívnejšie.

LONG sa užíva denne po 2 kapsulách ideálne 2 mesiace. Je ale vhodný aj pre dlhodobé užívanie. Nákup viacerých balení naraz je výhodnejší. Kliknite na tlačidlo a pozrite sa na podrobné informácie o zložení a účinkoch. LONG vám doručíme diskrétne do 48 hodín.