Ako zlepšiť sexuálnu výdrž a výkon v 13 jednoduchých krokoch? Zaraďte ich najneskôr dnes.

  • Redakcia Proerecta.com
  • 19 júna, 2023

Sexuálny výkon a výdrž ovplyvňujú to, ako dluho a ako kvalitne ste schopný súložiť a uspokojovať ženu. Pokiaľ dnes nedokážete súložiť uspokojivo dluho, pravdepodobne nepraktikujete niektoré alebo aj žiadne z tipov uvedených nižšie.

Nechajte nás poradiť vám, čo presne robiť pre čo najrýchlejšie zlepšenie a podporu sexuálnej výdrže, výkonnosti, vzrušenia, a tiež erekcie, ktorá je pre uspokojivý sex úplne prvoradá.

ako zlepšiť sexuálny výkon a výdrž?

ČO JE TO SEXUÁLNA VÝDRŽ?

Sexuálna výdrž a výkonnosť (po anglicky sexual stamina) je telesná a duševná schopnosť udržať sa „vo forme“ počas celého trvania sexu.

Keď se vám podarí výdrž s výkonom zlepšiť, budete súložiť omnoho kvalitnejšie, ale menej sa unavíte a nespotrebujete toľko energie. Výkonný muž takmer necíti únavu, stres ani žiadne sexuálne nepohodlie.

Sexuálny výkon možno cielene podporiť a zlepšiť, môže to ale niekoľko mesiacov trvať. Snažte sa zapojiť čo najviac z uvedených rád, nech je z vás výkonný partner či milenec čo najrýchlejšie. Vaša partnerka bude nadšená, že ju dokážete zakaždým dokonale sexuálne uspokojiť.

Ako zlepšiť sexuálnu výdrž?

Rady a zmeny návykov z článku sú jednoduché a celkom prirodzené. Niektoré zapôsobia okamžite, na výsledky ostatných si niekoľko týždňov počkáte.

Čím rýchlejšie si tieto návyky osvojíte, o to rýchlejšie vydržíte súložiť dlhšie a omnoho kvalitnejšie. Začnite ešte dnes večer.

Metóda:Nástup zlepšenia sexuálneho výkonu, výdrže a sily erekcie:
erotická predohraihneď
štart-stop metódaihneď
nové sexuálne stimulyihneď
tlmenie stresu a úzkostiv rade týždňov
úprimná komunikáciav rade týždňov
častá, ale pomalá masturbáciav rade týždňov
podpora vlastnej všímavostiv rade týždňov
konzultácie s odborníkomv rade dní
vzdanie se zlozvykovv rade dní až týždňov
zaradenie pravidelného športuv rade dní až týždňov
doplnky stravy pre podporu výdrže a erekcieihneď
liečba a užívanie liekov (iba s predpisom)ihneď alebo až v rade týždňov
vyliečenie ostatných chorôbv rade týždňov
Súhrnná tabuľka účinnosti metód pre podporu sexuálnej výdrže a výkonnosti

Erotickú predohru berte ako povinnú súčasť predstavenia

Chápem, že mnohých mužov erotická predohra nezaujíma, považujú ju za zbytočnú a rušivú. Ich jediným cieľom je penetrácia vagíny, a teda dostať penis „do teplúčka“.

Žena ale vníma predohru inak a už samotná predohra ju dokáže parádne sexuálne nabudiť, či dokonca uspokojiť. To znamená, že pokiaľ sa začnete venovať dlhej predohre, žena to už bude považovať za súčasť sexu a získa spokojný pocit, že sex trval dlhšie a vaša výdrž je skutočne dlhá. A to ste do nej ešte ani nezašiel 🙂

Zvlášť pokiaľ máte slabú erekciu alebo až erektílnu dysfunkciu, vďaka predohre môžete ženu stimulovať mnohými inými spôsobmi. Ak použijete ruky, jazyk alebo erotické pomôcky, slabú erekciu si ani nemusí všimnúť.

Podľa vedeckej štúdie zažíva orgazmus pri penetratívnom sexe slabých 18 % žien. Nefixujte sa preto iba na súlož. Mnohé ženy predohru potrebujú a dokážu dosiahnuť orgazmus iba ak jej predohru doprajete. Cez 36 % žien dosiahne orgazmus iba ak jej budete stimulovať aj klitoris.

A pamätajte, že existuje aj „erotická dohra“ a teda ďalšie maznanie a erotická stimulácia po vašich orgazmoch. Nezaspávajte a nebežte hneď do sprchy. So ženou sa môžete sexuálne baviť aj bez kontaktu penisu s vagínou.

Výdrž zlepšíte metódou ŠTART-STOP

Metóda štart-stop je jednoduchým spôsobom, ako oddialiť ejakuláciu, predĺžiť sexuálnu výdrž a pozdvihnúť svoj sexuálny výkon.

Hneď ako na vás príde pocit vyvrcholenia, ešte než ejakulujete si dáte niekoľko minút oddych. Počas tejto doby môžete stimulovať partnerku rukou, jazykom alebo erotickou pomôckou. Keď pocit na vyvrcholenie odoznie, môžete v sexe pokračovať.

Upozorňujem, že štart-stop metóda nie je formou antikoncepcie a tehotenstvu nezabráni. Preto pokiaľ partnerka neužíva antikoncepčné tabletky, vždy sa radšej chráňte kondómom. Zároveň nefunguje ako ochrana pred pohlavne prenosnými chorobami. Snažte sa vždy zodpovedne chrániť.

Čím dlhšie budete metódu praktikovať, o to lepšie sa naučíte ejakuláciu cielene oddialiť a prirodzene tak predĺžite sexuálnu výdrž.

Vyskúšajte niečo, čo ste ešte neskúšal

Vašu sexuálnu zdatnosť môže oslabovať aj to, že ste vo vzťahu príliš dlho s jednou ženou. V takom prípade vás sex s ňou môže začať nudiť a sexuálny vzťah sa dostane do rutinnej fázy. To obvykle vedie k problémom vzrušiť sa, či dokonca neochoty a neschopnosti so ženou uspokojivo súložiť.

V žiadnom prípade vás nenavádzam na neveru a hľadanie si mileneckého vzťahu. Stres a úzkosti, ktoré by mohla vaša nevera vyvolať, môžu zhoršovať ako sexuálny výkon, tak silu erekcie.

Skúšajte nové praktiky, polohy aj miesta. O sexe otvorene hovorte a zdieľajte si svoje potreby a očakávania. Úprimné a otvorené páry sú v sexe spokojnejšie.

Nefixujte se ale iba na sex. Vášmu vzťahu prospejú aj iné spoločné aktivity, ktoré ho prehĺbia a naučia vás vnímať sa navzájom inak. Môžete spoločne variť alebo upratovať, ísť na večeru alebo predstavenie, navštevujte prírodu, zájdite na dobrý koncert alebo spoločne športujte.

Vzrušenie z nových činností a skúseností sa môže pretaviť aj do väčšieho vzrušenia v spálni, a presne to je vašim cieľom.

MAJTE PREHĽAD: Ako bezpečne podporiť erekciu sme písali v samostatnom veľkom článku.

podpora erekcie

Snažte sa tlmiť stres a úzkosti

Úzkosť a stres spoľahlivo oslabia erekciu. Bez silnej a spoľahlivej erekcie nemožno dosiahnuť uspokojivého sexuálneho výkonu. Navyše zlyhanie erekcie vyvolá ďalšie stresy a strachy, ktoré erekciu oslabia ešte výraznejšie. Muž sa tak dostáva do kruhu, z ktorého sa bez pomoci sám väčšinou nedostane.

Pokiaľ si muž neverí a bojí sa, či sa mu podarí ženu uspokojiť, obvykle sa sám poriadne nevzruší a nepredvedie žiadny očakávaný výkon.

Mieru stresu sa pokúste čo najskôr znížiť:

Ak to ale nepôjde tak hladko, požiadajte o odbornú pomoc. Pomôže vám psychológ, ktorý odporučí buď sériu sedení alebo predpíše lieky. Upozorňujem, že tieto psychiatrické lieky musí vždy predpísať iba lekár. Určite ich nikde nezháňajte bez receptu po bazároch, na internete ani načierno.

S partnerkou komunikujte vždy úprimne a otvorene

Pokiaľ sa pred sebou nebudete na nič hrať, môže sa vám podariť výrazne zlepšiť svoj sexuálny výkon.

Pokiaľ sa teraz vo vzťahu trápite a stále riešite nejaké problémy, vyvolávate v sebe napätie, hnev alebo strach a tieto emócie zaručene škodia erekcii aj sexuálnemu výkonu.

S partnerkou sa otvorene porozprávajte, priznajte, čo vám na nej vadí, povedzte, čo sa vám nepáči a v čom by sa podľa vás mala zmeniť. Zároveň sa jej spýtajte, či a ako je spokojná s vami a čo by ste mal spraviť, aby sa váš vzťah zlepšil.

Keď spolu začnete jednať ako dospelí ľudia, obaja sa budete cítiť menej „izolovaní“ jeden od druhého. To je presne atmosféra, ktorú dobrý sexuálny výkon potrebuje. Spravte si doma pokoj a sex bude omnoho lepší.

Sexuálnej zdatnosti prospeje i masturbácia

Kvalitný sex je niečo, čo sa dokážete naučiť. Ak máte dnes pocit, že nevydržíte tak dlho, ako by si partnerka predstavovala, cvičte sám a to pomocí masturbácie. Autoerotika je totiž akási náhrada reálneho sexu. Pomáha predĺžiť výdrž a posilniť výkon.

Záleží ale na tom, ako presne masturbujete. Ak sa ponáhľate a snažíte sa čo najrýchlejšie dosiahnuť orgazmus, dlhej výdrži sa vlastne vyhýbate. Čím rýchlejšie a dychtivejšie masturbujete, o to menej vydržíte pri sexe so ženou.

Vaším cieľom je teda naučiť sa masturbovať pomaly. Nikam sa nenáhlite a snažte sa skôr nastaviť vlastný nový rekord vo výdrži pri masturbácii. Pri sexe so ženou vydržíte prekvapivo dlhšie.

Zapracujte na vlastnej všímavosti

Všímavosť označuje schopnosť uvedomovať si svoj život v prítomnom okamihu. Cvičenie všímavosti možno vnímať ako určitú formu mediácie pre začiatočníkov, ktorá pomôže erekcii aj sexuálnej výkonnosti.

Štúdia dokladá, že techniky všímavosti pomáhajú zmeniť negatívny pohľad na sex, zlepšujú sexuálny aj partnerský vzťah a naučia vás byť počas sexu viac prítomný a sústredený.

Vďaka lepšej všímavosti a meditovaniu sa lepšie vyrovnáte so stresmi a strachmi, ktoré nesúvisia so sexom, čo je opäť krokom k ochrane pred tzv. psychogénnej erektílnej dysfunkcii.

Požiadajte o odbornú psychologickú pomoc

Nie každému mužovi sa podarí utiecť pred vlastnými negatívnymi myšlienkami. Niekedy je najvhodnejšie zájsť za psychiatrom, zvlášť pokiaľ vás trápi zhoršené duševné zdravie často a opakovane.

Nie je sa za čo hanbiť. Duševné choroby sú rovnako závažné, ako tie telesné. Máte právo získať lekársku pomoc.

Na erekciu a celkovú sexuálnu výkonnosť má veľmi škodlivý vplyv úzkosť, strach, depresie, problémy vo vzťahu aj na pracovisku, znížené sebavedomie a zlé vnímanie svojej vlastnej osoby a svojich schopností (pocit, že v sexe za nič nestojíte alebo strach z príliš malého penisu), stavy po úrazoch a rôzne nevyliečené duševné komplikácie.

Odborník na duševné zdravie vás naučí nevnímať tieto negatíva a nedovolí im, aby ďalej poškodzovali vaše sexuálne vzťahy. Pokiaľ viete, že sú vaše problémy dôsledkom problémov vo vzťahu, pozvite na sedenie u odborníka aj partnerku. Vtedy už hovoríme o vzťahovom poradenstve / párovej terapii.

Ak odborníkov nepoznáte, poproste o odporúčanie vášho praktického lekára alebo sa na špecializovaného terapeuta informujte vo svojej zdravotnej poisťovni.

Poslednú cigaretu si zapáľte dnes

Ak nefajčíte, gratulujem. Len tak ďalej. Ak ale fajčíte, prestaňte ideálne ihneď.

Fajčenie tabaku aj jeho moderných alternatív upcháva a poškodzuje cievy. Cez upchaté cievy do penisu nemôže prúdiť dostatok krvi. Okrem sexuálnej výdrže sa tak zhorší aj vaša erekcia.

Fajčenie je na Slovensku veľmi častým pôvodcom ťažkej a trvalej erektílnej dysfunkcie. Jediné, čo pomôže, je prestať fajčiť a tabak ničím nenahrádzať. Štúdia dokladá, že muži, ktorí prestali fajčiť, zlepšili svoje sexuálne funkcie, výrazne podporili erekciu a ochránili sa pred nástupom erektílnej dysfunkcie.

Buďte fyzicky omnoho aktívnejší

Šport preukázateľne znižuje riziko ochorení srdca a ciev. Zároveň podporuje celkové telesné aj mentálne zdravie a s nimi tiež sexuálnu výkonnosť.

Muž, ktorý nijako nešportuje ani fyzicky nepracuje, výrazne zvyšuje riziko, že sa u neho rozvinie vysoký krvný tlak (hypertenzia), choroby srdca či cukrovka (diabetes). Tieto negatívne vplyvy poškodzujú cievy, kvôli čomu do penisu prúdi menej krvi. Poškodzujú tiež nervy, cez ktoré inak mozog riadi erekciu.

Vyhýbanie sa športu tak zhoršuje erekciu a výkonnosť hneď na dvoch úrovniach. Výsledkom je pacientov problém s dosiahnutím a udržaním erekcie, čo je vlastne základná charakteristika erektílnej dysfunkce.

Športujúci muži si na sebe okrem fyzickej kondície všimnú tiež lepšiu mentálnu kondíciu. Menej často ich trápi úzkosť a vo svojom tele sa cítia celkom výborne. Choďte si zacvičiť. Pre vaše zdravie to má neoceniteľný význam.

Zamerajte sa tiež na posilňovanie svalov panvového dna, tzv. Kegelove cviky. Počas močenia prúd moču zastavte a zastavenie moču opakujte niekoľkokrát po sebe. Po čase tieto svaly identifikujete a naučíte sa ich zatnúť aj keď práve nebudete močiť.

Svaly zatnite na 10 sekúnd, potom uvoľnite a opäť zatnite. Sériu opakujte aspoň 10x za deň, pokojne aj viac a častejšie.

Erekciu a sexuálny výkon podporia rastlinné doplnky stravy

Keďže sme výrobca doplnkov stravy pre podporu erekcie, toto odporúčanie sme si samozrejme nemohli odpustiť. Existujú rôzne rastliny a konkrétne látky, ktoré preukázateľne podporujú prekrvenie penisu, a zároveň erotické libido a sexuálnu výkonnosť.

Odborné štúdie potvrdzujú, že veľmi silný podporný účinok má hlavne Maca peruánska, Kotvičník zemný, extrakt zo zeleného čaju, Ginkgo biloba a mnohé ďalšie.

Upozorňujem, že rastliny nemajú liečivý, ale iba podporný a stimulačný účinok. Ak vám sexuológ diagnostikoval erektílnu dysfunkciu, vždy počúvnite všetky jeho odporúčania. Doplnky stravy môžu vašu erekciu podporiť, ale erektílnu dysfunkciu, čo už je závažná choroba, vyliečiť nemôžu.

BEZPEČNÝ TIP: Ak erektílnou dysfunkciou netrpíte a potrebujete „iba nakopnúť“ erekciu, výkon a výdrž, odporúčam náš nový výrobok čučoriedkové želatínové cukríky Proerecta s účinkom do 30 minút.

Prekrvenie penisu a pevnú erekciu podporí extrakt zo zeleného čaju. Sexuálny výkon nabudí taurín a kofeín.

Kliknite na tlačidlo nižšie a pozrite sa na podrobné účinky. Prípadnú objednávku vám doručíme už do 48 hodín. Ihneď tak môžete citeľne a celkom bezpečne podporiť erekciu a spoľahlivý sexuálny výkon.
cukríky pre podporu sexuálnej výkonnosti

AK doplnok nezaberie, dodržte lekárom predpísanú liečbu

Kvôli závažnej a pokročilej erektílnej dysfunkcii na vás nemusí doplnok stravy správne reagovať. V takom prípade vám sexuológ predpíše účinné lieky proti erektílnej dysfunkcii. Na Slovensku je to najčastejšie liek Viagra alebo Cialis. Obvykle účinkujú veľmi rýchlo a pre väčšinu mužov sú bezpečné, pokiaľ lekár nerozhodne inak.

Spoločne s liekmi je veľmi vhodné rapídne zmeniť svoje nesprávne návyky, začať zdravo jesť, športovať a vzdať sa zlozvykov. Po týchto prospešných zmenách návykov sa môže vaša erekcia zlepšiť natoľko, že môžete lieky vyradiť. Opäť ale iba až potom, čo vám ich lekár vyradiť odporučí.

Tu upozorním, že existujú aj lieky, ktoré škodia erekcii aj sexuálnemu libidu a výkonu. Veľmi často sú to antidepresíva, ktoré zhoršujú aj schopnosť normálnej ejakulácie a znižujú erotické libido. Ak oslabenie erekcie alebo výkonu zaznamenáte, hláste ho lekárovi, ktorý vám lieky predpisuje.

Poriadne doliečte všetky choroby, ktoré sexuálnu výdrž a výkonnosť zhoršujú

Nie sú to iba problémy s erekciou, čo môže značne zhoršovať váš sexuálny výkon a výdrž. Slabá erekcia až erektílna dysfunkcia môže byť dôsledkom rôznych iných zdravotných problémov, ktoré s intímnym zdravím napohľad nesúvisia.

Opäť zdôrazňujem dôležitosť zdravej životosprávy, a teda čerstvej a pestrej stravy (zelenina a ovocie, zdravé sacharidy, omega-3 mastné kyseliny, vitamín D), pravidelného pohybu, vyhýbania sa stresu a negatívnym ľuďom aj situáciám, častej sexuálnej aktivity a dostatočného odpočinku.

Pokiaľ už teraz viete, že trpíte vysokým tlakom, chorobami srdca a ciev, obezitou, cukrovkou či duševnými problémami, dodržujte vždy liečbu predpísanú lekárom. Užívajte všetky predpísané lieky a sledujte si ch možné negatívne vedľajšie účinky.

Ak máte na tieto choroby podozrenie, choďte na špecializované vyšetrenie k odborníkovi. Zároveň lekárovi hláste, pokiaľ vám liečba nezaberie alebo máte pocit, že u vás nie je účinná a stav sa vám ešte zhoršuje.

Aký máte so sexuálnou výdržou a výkonom výhľad do budúcna?

Neuspokojivá sexuálna výkonnosť a zhoršená erekcia vás môže veľmi rýchlo dostať do stavu, kedy prestanete veriť vo svoje sexuálne schopnosti. Také situácie sú pre muža veľmi nepríjemné, a často až trápne. Hanbia sa pred partnerkou, ale tiež sami pred sebou.

Nehanbite sa a prijmite fakt, že tieto problémy vznikajú veľmi často. Nie sú ničím zvláštnym, a čím je muž starší, tým častejšie sa objavujú.

Pomoc ale existuje, takže neseďte doma a svoje zdravotné problémy neskrývajte. Vo svojom okolí máte desiatky až stovky školených odborníkov pripravených pomôcť vám.

SPOĽAHLIVÝ TIP: Zo statusu výrobcu doplnkov stravy odporúčame jednoduché pomocné riešenie: Nové čučoriedkové želé cukríky Proerecta s extraktom zo zeleného čaju, kofeínom, taurínom, vitamínmi, minerálmi a L-citrulínom.

Podporujú prekrvenie penisu, vďaka čomu posilňujú erekciu. Obsiahnuté stimulanty podporujú fyzický aj mentálny výkon, vďaka čomu zlepšíte svoju erotickú výkonnosť a výdrž. Želé konzistenciu črevá rozložia a uvoľnia do krvi do 30 minút.

Kliknite na tlačidlo nižšie a pozrite sa na podrobné účinky. Prípadnú objednávku vám doručíme už do 48 hodín. Ihneď tak môžete citeľne a celkom bezpečne podporiť spoľahlivý sexuálny výkon a erekciu. Ak by vám cukríky nevyhovovali, môžete nám ich kedykoľvek vrátiť a my vám bez prieťahov pošleme peniaze späť na váš bankový účet. Vopred ďakujem za prípadnú objednávku.
cukríky pre podporu sexuálnej výkonnosti