Ako znížiť citlivosť penisu, aby ste konečne vydržal dlhšie?

  • Redakcia Proerecta.com
  • 3 apríla, 2024

Ako znížiť citlivosť penisu sa pýtajú muži, ktorých penis je natoľko citlivý, že vydržia súložiť iba niekoľko málo minút alebo dokonca sekúnd. Potom ejakulujú a v sexe obvykle nedokážu pokračovať. Pokiaľ muž ejakuluje a teda vyvrcholí do 1 minúty od zavedenia penisu do pošvy, lekársky hovoríme o predčasnej ejakulácii.

Citlivý penis nepredstavuje problém iba pre postihnutého muža, ale tiež pre jeho partnerku. Nakoľko ženy potrebujú viac času na dosiahnutie orgazmu, muž s príliš citlivým penisom ich nedokáže dostatočne uspokojiť. Výsledkom je vtedy obojstranná sexuálna frustrácia.

Metódy pre zníženie citlivosti penisu ale našťastie existujú, takže aj dnes sexuálne frustrovaní muži a ich partnerky sa môžu dočkať uspokojivo dlhého sexu. V článku menujem prirodzené a jednoduché kroky ku zníženiu citlivosti penisu a tiež spôsoby, ktorými vám citlivosť penisu zníži lekár.

ako znížiť citlivosť penisu?

MÁTE KONKRÉTNU OTÁZKU KU ZNÍŽENIU CITLIVOSTI PENISU a nestíhate čítať celý článok?

Napíšte nám na info@proerecta.com alebo volajte +421 917 133 459 počas pracovných dní medzi 08:00 až 17:00. Poradíme, aké máte možnosti okamžitého aj dlhodobého zníženia citlivosti penisu pre uspokojivý sexuálny život.

Mail dorazí priamo do e-shopu Proerecta.com. V problémoch s nadmerne citlivým penisom sa dokonale vyznáme vďaka dlhoročnej praxi v mužskom intímnom zdraví a v oblasti doplnkov výživy pre podporu sexuálneho zdravia a kondície. Z tých vyberám kapsle Proerecta LONG pre podporu erekcie, ktorá sa nestratí ani po vyvrcholení. Vďaka tomu je možné v sexe pokračovať aj s príliš citlivým penisom.

Čo spôsobuje zvýšenú citlivosť penisu a žaluďa?

Zvýšená citlivosť penisu môže byť daná geneticky. Skúste sa opýtať ostatných mužov v rodine, či sa s problémom nestretli tiež. Môžu vám poradiť, ako s problémom bojovali a čo presne im pomohlo.

Fimóza: Nežiaduci stav, kedy je predkožka taká úzka, že ju nie je možné pretiahnuť cez žaluď. Trvalo zakrytý žaluď je tak ukrytý pred akýmkoľvek dráždením a práve kvôli tomu sa môže zvyšovať jeho citlivosť. Na žiadne dotyky ani stimuláciu totiž nie je zvyknutý. Pomôct môže čiastočná alebo úplná obriezka.

Obriezka: Mnohí muži sa stretli so zvýšenou citlivosťou penisu po obriezke a teda po odstránení predkožky. Obnažený penis sa vtedy silnejšie otiera o oblečenie a to ho môže nadmerne stimulovať. Obriezka ale nie je zaručeným spôsobom, ako zvýšiť citlivosť penisu. Mnohým mužom sa totiž citlivosť penisu znížila práve po obriezke, pretože nervy v styku s oblečením postupne stratili svoju citlivosť. Výsledok obriezky bohužiaľ nemožno nikdy odhadnúť vopred.

Koľkých mužov trápi príliš citlivý penis?

koľko mužov má príliš citlivý penis?
Niekedy počas života sa s predčasnou ejakuláciou kvôli príliš citlivému penisu stretne až 75 % sexuálne aktívnych mužov

Zvýšená citlivosť penisu je častejšia, než ste si možno myslel. Logicky máloktorý muž si problém prizná, preto ani vedecké štatistiky nemusia byť úplne presné. Každopádne problém s predčasnou ejakuláciou, ktorú spôsobuje práve príliš citlivý penis, priznalo v štúdii medzi 30 až 75 % mužov. Predčasnú ejakuláciu vedci uznali ako najčastejšiu mužskú sexuálnu dysfunkciu.

Títo muži sa preto celkom logicky zaujímajú, ako citlivosť penisu znížiť pre uspokojivý sex alebo masturbáciu. Ich cieľom je tiež oddialenie orgazmu, prípadne získanie pevnej erekcie, ktorá neopadne hneď po prvnom vyvrcholení, ale ostáva aj po ňom, vďaka čomu môže postihnutý v sexe pokračovať.

koľko mužov trpí predčasnou ejakuláciou?
Na grafe vidíte, že predčasná ejakulácia (okrem iného kvôli citlivému penisu) je najčastejšou mužskou sexuálnou dysfunkciou (zdroj štatistiky)
Prečo je môj penis tak citlivý?

Penis a hlavne žaluď je husto posiaty nervovými zakončeniami. Ich úlohou je prinášať mužovi sexuálne potešenie a zvyšovať tak mužský záujem o sex. Tak sa príroda poistila, aby muži sex vyhľadávali a zvýšila sa tak šanca oplodnenia žien a narodenia potomstva. Každý muž ich má ale iný počet a čím ich má viac, o to je penis citlivejší.

Ako ihneď znížiť citlivosť penisu?

Existujú rôzne gély, krémy, spreje alebo kondómy so znecitlivujúcimi zložkami. Zoženiete ich v každej lekárni alebo drogérii. Príliš citlivý penis ale môže v niektorých prípadoch naznačovať iný zdravotný problém. Pokiaľ máte podozrenie, je rozumné zájsť na vyšetrenie k sexuológovi.

Existuje liečba príliš citlivého penisu?

Keďže citlivý penis nie je zdravotný ani život ohrozujúci problém, žiadna špecifická liečba neexistuje. Existujú ale terapie, vďaka ktorým je možné citlivosť penisu tlmiť. Medzi ne patrí behaviorálna terapia, pokiaľ je príčinou nejaká duševná komplikácia alebo cvičenie svalov panvového dna, vďaka ktorému muž dokáže oddialiť ejakuláciu aj navzdory citlivejšiemu penisu.

Ako znížiť citlivosť penisu?

Nadmerne citlivý penis sa sám od seba nezmení, takže budete musieť podniknúť niekoľko krokov. Ak vás problém trápi dlhšiu dobu, je vhodné zájsť za sexuológom. Pomôže vám zistiť, či máte penis abnormálne citlivý alebo či trpíte predčasnou ejakuláciou z iného dôvodu.

Pokiaľ sexuológa nevyhľadáte, citlivosť penisu sa môžete pokúsiť znížiť týmito spôsobmi:

Použite znecitlivujúci výrobok

V lekárni alebo drogérii dnes zoženiete celú radu výrobkov, ktoré vďaka obsiahnutým lokálnym anestetikám znecitlivujú penis. Záleží iba na vás, akú formu preferujete. Lokálne anestetiká nájdete v kondómoch, lubrikačných géloch, rôznych krémoch, sprejoch, servítkach a podobne.

Nájdite si množstvo, ktoré vám uspokojivo zníži citlivosť penisu. Upozorňujem však, že tieto produkty môžu znižovať aj citlivosť ženskej pošvy. Kvôli tomu budete musieť s partnerkou nájsť kompromis a „zlatý stred“. Efektívnejšie sa javia kondómy, ktoré majú anestetikum iba na vnútornej strane a do pošvy sa tak nedostane.

Existujú aj silnejšie lokálne anestetiká, keďže ale môžu vyvolať nežiaduce účinky, väčšina z nich je iba na lekársky predpis. Pokiaľ by vám voľne dostupné prostriedky nezabrali, opäť sa na vhodný produkt informujte u sexuológa.

Použite hrubší kondóm

Aj kondómov existuje celý rad druhov. Čím je kondóm hrubší, tým viac chráni penis a žaluď pred erotickou stimuláciou a aj keď citlivosť penisu priamo nezníži, pomôže vám nevyvrcholiť tak rýchlo. Hľadajte kondómy s označením extra thick, extra safe, long action, prolong, extended pleasure, delay a podobne.

Tieto kondómy zoženiete vo forme bez znecitlivujúcej zložky alebo s ňou. Proti predčasnému vyvrcholeniu sú navhodnejšie práve tie s lokálnym anestetikom (benzokaín, lidokaín a pod.). Informáciu dohľadáte na obale kondómu.

Upozorňujem, že niektorý kondóm môže byť taký hrubý alebo natoľko napustený anestetikom, že vám môže znecitlivieť penis až nadmerne. Vtedy by ste sa dostal k opačnému problému a to necitlivému penisu, ktorý by vám znemožnil stimuláciu a žiaduce sexuálne uspokojenie. Aj správny kondóm možno budete musieť hľadať a skúšať dlhšiu dobu.

Určite nikdy nepoužívajte 2 ani viac kondómov naraz. Sú klzké, takže by sa vám rýchlo vyzliekli a rapídne by vzrástlo riziko oplodnenia partnerky. Súložte vždy iba s jedným kondómom, po ejakulácii penis opláchnite a kondóm vždy vymeňte.

Užite liek na zníženie citlivosti penisu

Liek vám už musí predpísať lekár, takže ho najskôr musíte navštíviť. Pravdepodobne to bude sexuológ, ale pokiaľ odhalí nejakú vážnejšiu príčinu precitlivelosti, môže vás odporučiť k inému špecialistovi. Odporúčam vám dodržať všetky jeho odporúčania.

Lekár vám môže predpísať selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu. Konkrétne názvy liekov neuvádzam zámerne, aby ich nikto nezháňal bez predpisu niekde po známosti. Tieto lieky môže predpísať iba špecialista, pretože ide o typ antidepresív, ktoré môžu mať svoje vedľajšie účinky. Antidepresíva sú totiž pomerne účinné pre oneskorený nástup orgazmu, ktorý je cieľom mužov s príliš citlivým penisom.

Upozorňujem, že aj keď ide o lieky, príliš citlivý penis ani predčasná ejakulácia nie sú závažné ani život ohrozujúce choroby. Vaša zdravotná poisťovňa vám na tieto lieky pravdepodobne neprispeje. Určite sa ale spýtajte na možnosti predpisujúceho lekára.

Ďalšie metódy, ako súložiť dlhšie a nevyvrcholiť tak rýchlo

Tieto ďalšie metódy síce citlivosť penisu priamo neznížia, pomôžu vám však vydržať súložiť dlhšie vďaka oddialeniu ejakulácie:

  • Technika štart-stop: Súložte tak, ako ste bol zvyknutý, iba s rozdielom, že tesne pred vyvrcholením prestanete. Vydržte, kým pocit na ejakuláciu odoznie a v sexe pokračujte ďalej. Opakujte toľkokrát, koľko zvládnete. Techniku štart-stop je vhodné nacvičovať pravidelne pri každej masturbácii. Vytvoríte si tak návyk, ktorý vám umožní lepšie vyťažit účinky techniky pri sexe s partnerkou. Táto technika predĺži dobu do vyvrcholenia po zhruba 12 týždňoch tréningu. Mužom sa podarilo predĺžiť sexuálnu výdrž a oddialiť ejakuláciu až o niekoľko minút.
  • Technika stlačenia žaluďa: Rovnaký postup ako pri metóde štart-stop, iba s rozdielom, že si tesne pred ejakuláciou palcom a ukazovákom stlačíte ústie močovej trubice a teda časť, kde sa predkožka pod žaluďom napája na penis. Metódu môžete skúšať aj ak ste obrezaný. Je nutné byť opatrný, pretože z penisu môže krátko pred ejakuláciou vytekať predejakulačná tekutina (preejakulát), ktorý môže obsahovať spermie a úspešne oplodniť partnerku. Techniku môžete samozrejme uplatniť aj s kondómom, ktorý vám v rámci ochrany pred pohlavnými chorobami odporúčam používať pravidelne a to aj so stabilnou partnerkou.
  • Cviky pre posilnenie svalov panvového dna: Muži so silnými svalmi panvového dna ich dokážu cielene stiahnuť a regulovať tak čas vyvrcholenia. Metóda si vyžaduje určité úsilie, ale ak ich budete cvičiť niekoľkokrát za deň, predĺženie sexu možno očakávať už po niekoľkých týždňoch. Keď budete močit, prúd moču zastavte a vnímajte, ktoré svaly ste pre zastavenie prúdu moču zaťal. Následne ich v rámci cvičenia zatínajte na 5 sekúnd, uvoľnite a zase zatnite v sériách po 10 opakovaniach. Horné maximum nie je stanovené, takže cviky cvičte kedykoľvek si spomeniete alebo si v mobile nastavte upozornenie. Sledovaným mužom sa podarilo predĺžiť sexuálnu výdrž z pol minúty na až 2 minúty.

NAUČTE SA: Oddialenie ejakulácie až na samotnú hranicu výdrže. Predĺžte si sex!

oddialenie ejakulácie

Aký vplyv má obriezka na citlivosť penisu?

Obriezka je chirurgické odstránenie časti alebo celej predkožky. Ak muž netrpí fimózou (zúženou predkožkou, ktorú nie je možné pretiahnuť cez žaluď), ide iba o estetický zákrok, na ktorý poisťovňa neprispieva ani ju neprepláca. Na svoje možnosti sa informujte u sexuológa.

Podľa najnovších štúdií obriezka môže znížiť citlivosť penisu, takže logicky môže predĺžiť sexuálny styk a oddialiť ejakuláciu. Obriezka teda je vhodná pre trvalé zníženie citlivosti penisu. Bohužiaľ to nie je zaručené v 100 % prípadov.

V niektorých prípadoch totiž môže dôjsť k opačnému extrému a to v zmysle, že penis bude až príliš necitlivý a pacient začne riešiť otázku, ako citlivosť penisu opäť zvýšiť (pod odkazom nájdete užitočné tipy).

Súvislosť medzi príliš citlivým penisom a predčasnou ejakuláciou

Predčasná ejakulácia je skutočne spojená so zvýšenou citlivosťou penisu. Táto vedecká štúdia doložila, že muži so stredne ťažkou až ťažkou predčasnou ejakuláciou mali významne vyššiu mieru citlivosti penisu aj žaluďa než priemer.

Niektorí muži majú penis precitlivený kvôli väčšiemu množstvu nervových zakončení. U iných mužov môže ísť o dôsledok pôsobenia hormónov a zvýšenej funkcie neurotransmiterov, ktoré mozgu silnejšie hlásia erotickú stimuláciu. Vtedy mozog príliš rýchlo vyšle signál pre vznik ejakulácie.

Aké výhody má zníženie citlivosti penisu?

Hlavnou výhodou a očakávaným účinkom zníženia citlivosti penisu je predĺženie sexuálneho styku (alebo masturbácie) a zabránenie predčasnej ejakulácii.

Cielené zníženie citlivosti môže mať aj ďalšie výhody:

  • Spokojnejší sexuálny život, pretože partnerky už nebudú sexuálne frustrované kvôli tomu, že muž vydrží súložiť slabé sekundy či niekoľko málo minút.
  • Zvýšené erotické libido, pretože ak muž odrazu môže súložiť dlhšie, má omnoho väčší a častejší záujem o sex.
  • Nižšia miera sexuálnej frustrácie, pretože muž sa už toľko nebojí, že neuspokojí partnerku a nevyčíta si toľko svoje predošlé zlyhania v posteli.
  • Úľava od stresu alebo úzkosti, pretože problémy v posteli muža trápia a uberajú mu sebavedomie.

Záverom o znížení citlivosti penisu

Príliš citlivý penis nemusí byť trvalý problém a existujú účinné domáce rady aj lekárske metódy zníženia citlivosti penisu.

Na doma si nakúpte znecitlivujúce lubrikačné gély, kondómy, spreje alebo mastičky s lokálnym anestetikom. Tenké druhy kondómov vymeňte za hrubšie, ale nikdy nemajte nasadené dva naraz.

V rámci techník pre oddialenie ejakulácie a predĺženie sexu pravidelne skúšajte metódu štart-stop a stlačenie žaluďa tesne pred ejakuláciou. Cvičte tiež cviky pre posilnenie svalov panvového dna.

U sexuológa sa informujte na možnosti čiastočnej alebo úplnej obriezky. Upozorňujem, že obriezka nemusí byť účinná u každého muža a výsledok nemožno vopred nikdy odhadnúť. Univerzálne riešenie pre všetkých mužov s citlivým penisom bohužiaľ neexistuje.

Predčasná ejakulácia môže byť dôsledkom zhoršenej psychickej kondície (úzkosť, nervozita, stres, príliš silné vzrušenie a pod.). V takom prípade má zmysel zájsť aj na konzultáciu k psychológovi.

Začnite skúšať a kombinovať vymenované metódy ešte dnes. Dôležitá je pravidelnosť a cielená snaha.

Ak strácate erekciu ihneď po ejakulácii a nedokážete kvôli tomu v sexe pokračovať, zvážte užívanie doplnku stravy Proerecta LONG. Účinné rastlinné zloženie mierne rozťahuje cievy (Maca peruánska, extrakt z hroznových semien), vďaka čomu do penisu priteká viac krvi a ejakulácia tak rýchlo nemizne. Dokážete tak súložiť dlhšie aj po ejakulácii, prípadne dlhšie súložiť s pevnou erekciou aj za použitia techniky štart-stop alebo stlačenia žaluďa. Kapsuly LONG odporúčame užívať dlhodobo najmenej jeden mesiac, ideálne dlhšie podľa vašej potreby.

proerecta long
Kliknite na tlačidlo a pozrite sa na všetky účinky kapsúl LONG. Prípadnú objednávku vám doručíme do 48 hodín. Ihneď tak môžete začať s podporou erekcie, ktorá sa nestratí ani po ejakulácii a vďaka tomu môžete súložiť dlhšie aj navzdory citlivejšiemu penisu.