Predčasná ejakulácia: Nevinný problém, ktorý vás oberie o partnerku. Ako oddialiť ejakuláciu a udržať vzťah?

 • Redakcia Proerecta.com
 • 15 mája, 2024

Predčasná ejakulácia je bežný problém, ktorý skôr než rýchlo ejakulujúceho muža nepoteší jeho neuspokojenú partnerku. Keďže sme ale všetci ukážkoví, milujúci partneri a chceme naše ženy vždy ukážkovo uspokojiť, určite sa chcete snažiť súlož čo najviac predĺžiť.

Predčasná ejakulácia nie je choroba v pravom zmysle slova, ale skôr nechcená sexuálna dysfunkcia. U niektorých mužov sa vyskytla celkom prirodzene kvôli vysokej citlivosti penisu, iní si ju vybudovali už v detstve a u ostatných ju spôsobili zdravotné alebo psychické komplikácie.

Je rozumné a voči partnerke gentlemanské, že sa zaujímate, ako oddialiť predčasnú ejakuláciu a predĺžiť sexuálnu výdrž. Isto chcete zachrániť svoj sexuálny vzťah a intímny život. Radi vám všetko vysvetlíme a pomôžeme v článku.

predčasná ejakulácia

MÁTE KONKRÉTNU OTÁZKU K PREDČASNEJ EJAKULÁCII a nestíhate čítať celý článok?

Napíšte nám na info@proerecta.com. Poradíme, prečo je ejakulácia taká rýchla a prečo nevydržíte súložiť dlhšie. Mail dorazí priamo do e-shopu Proerecta.com. V problematike predčasnej ejakulácie sa vyznáme vďaka dlhoročnej praxi s výrobou doplnkov stravy pre jej oddialenie.

Predčasná ejakulácia: Definícia

Predčasná ejakulácia označuje orgazmus, vyvrcholenie, a teda výron ejakulátu tesne pred sexom alebo do niekoľkých desiatok sekúnd od vniknutia do vagíny (penetrácia vagíny). Táto ejakulácia je nechcená a spôsobuje komplikácie v sexuálnom vzťahu. Žena totiž orgazmus za pár sekúnd nikdy nedosiahne, kvůli čomu medzi partnermi vzniká priepastný rozdiel v časoch potrebných pre uspokojenie.

Keďže predčasná ejakulácia nie je klasifikovaná ako choroba, niektoré zdroje uznávajú ejakuláciu do 15 sekúnd od vniknutia do vagíny, iné zdroje uvádzajú až 90 sekúnd, čo je 1,5 minúty. Bežný priemerný sexuálny styk trvá okolo 2 – 3 minút, takže čokoľvek pod tento čas už možno považovať za predčasnú ejakuláciu.

Obecne (ale nie vedecky) možno predčasnú ejakuláciu chápať ako akúkoľvek ejakuláciu, ku ktorej dôjde skôr, než by si obaja partneri predstavovali.

Zároveň nemá predčasná ejakulácia žiadne sprievodné príznaky. Jediným príznakom je príliš rýchle vyvrcholenie, ktoré škodí milostnému životu a vyvoláva obojstrannú sexuálnu frustráciu.

Delenie predčasnej ejakulácie

Predčasná ejakulácia sa delí na 2 typy:

 • Primárna predčasná ejakulácia (celoživotná) – problém je prítomný už od začiatku sexuálneho života a už aj mladí chlapci si ho mohli všimnúť pri masturbácii. Sexuálne aktívnym mládencom a mužom už spôsobuje vzťahové problémy, pretože sa im dlhodobo nedarí uspokojiť partnerku.
 • Sekundárna predčasná ejakulácia (získaná) – muž ju získa počas života. Príčinou je často úraz, zmena psychického stavu, vznik chorôb či iné nečakané vplyvy.

Americká urologická asociácia ďalej delí predčasnú ejakuláciu na miernu, strednú a ťažkú. Nie všetky úrady ale s týmto delením súhlasia.

Niektoré zdroje uvádzajú tiež variabilnú predčasnú ejakuláciu, čo je stav, kedy sa predčasná strieda s normálnou a uspokojivou dĺžkou dosiahnutia ejakulácie. Ovplyvňuje ju často prostredie, aktuálna nálada alebo zdravotné podmienky, a tiež konkrétna partnerka, ktorá sa môže často meniť.

Príčiny predčasnej ejakulácie

Na rýchlosť vyvrcholenia majú vplyv fyzické (telesné) a psychické (duševné) faktory.

Fyzické príčiny predčasnej ejakulácie:Psychické príčiny predčasnej ejakulácie:
príliš citlivý žaluď a penisnervozita, strach zo zlyhania
hormonálna nerovnováha serotonínu, oxytocínu, dopamínu, luteinizačného hormónu, prolaktínunový vzťah a „zápal vzrušenia“
úrazy, poranenia hlavy a mozgu, panvy, miechy, chrbitce, genitálunedostatok skúseností a prílišná horlivosť
dlhá doba bez sexu alebo masturbáciestres
zápaly a infekcie prostaty a močových ciestdepresia
erektílna dysfunkcianeatraktívna partnerka
skrátená uzdička
Prehľad príčin predčasnej ejakulácie

Z fyzických príčin môže ejakuláciu urýchľovať aj čiastočná erektílna dysfunkcia. Postihnutý dokáže erekciu udržať iba veľmi krátko, preto sa snaží dosiahnuť orgazmus čo najrýchlejšie. Keď erekcia opadne, ďalší sex nie je možný, takže postihnutý sa až príliš ponáhľa, aby všetko postíhal hneď na prvýkrát.

Z duševných príčin môže ejakuláciu urýchľovať zlé vnímanie samého seba v rámci vzhľadu alebo správania (zjednodušene: „Sám sebe sa nepáčim, takže asi ani partnerke nie, preto musím ukončiť sex čo najrýchlejšie„), depresie („Snaha nemá zmysel, všetko je zbytočné, preto sa chcem čo najrýchlejšie urobiť“), zlé sexuálne zážitky, traumy, zneužívanie, znásilňovanie a duševné rany z detstva.

Niektoré páry nemajú dostatok súkromia ani pohodlia na príjemný a bezstarostný sex. Pokiaľ vo vedľajšej izbe spia deti alebo spolubývajúci, pravdepodobne sa bude postihnutý čo najrýchlejšie snažiť vyvrcholiť. Podobné je to na verejných miestach, kde sa môže ktokoľvek objaviť.

Ojedinelý nie je ani sex s nie príliš príťažlivou ženou, s ktorou si síce muž chce užiť, ale čo možno najrýchlejšie. Ide ale o občasné situácie a nie o celoživotnú predčasnú ejakuláciu.

Je preto dôležité pozorovať sám seba a svoje sexuálne vzťahy. Predčasná ejakulácia môže mať často celkom jednoduchú príčinu.

Je predčasná ejakulácia častý problém?

Lekársky definovanou predčasnou ejakuláciou (a teda spomenuté desiatky sekúnd) trvale trpí približne každý piaty muž. Zároveň každý tretí muž niekedy predčasnú ejakuláciu zažil alebo ešte len zažije. Tu ale hovoríme o stave, ktorý uznáva medicína.

Problémom je, že muži za predčasnú ejakuláciu považujú akúkoľvek ejakuláciu, ktorú dosiahnu skôr, než dosiahne orgazmus žena. Pokiaľ to partnerke trvá 15 minút a mužovi 12, stále sa celkom nesprávne a zbytočne obáva, že ejakuluje predčasne.

Zatiaľ, čo prvá skupina rieši reálny problém, ktorý má svoju liečbu a metódy predĺženia sexu, druhá skupina sa stresuje úplne zbytočne. Kvôli tomu často načierno a bez predpisu nakupujú lieky, ktoré pre nich nie sú bezpečné, alebo rôzne doplnky, ktoré ale neúčinkujú a peniaze za ne sú utratené zbytočne.

Preto dôrazne opakujeme, že predčasnou ejakuláciou trpíte, ak vydržíte súložiť iba pár sekund, prípadne vyvrcholíte ešte pred samotným sexom. Dĺžka od 2 minút vyššie už určite nie je predčasná ejakulácia.

Americká urologická asociácia označuje predčasnú ejakuláciu ako najčastejšiu sexuálnu dysfunkciu na svete. Je teda častejšia než erektílna dysfunkcia alebo chýbajúca ejakulácia.

DOPLNOK PROTI PREDČASNEJ EJAKULÁCII SÍCE NEEXISTUJE, zato existuje doplnok pre podporu a udržanie pevnej erekcie aj po vyvrcholení.

Vyvinuli sme kapsuly Proerecta LONG, ktoré udržia pevnú erekciu aj po vyvrcholení a vy tak môžete súložiť 2 až 3x dlhšie.

Kliknite na tlačidlo a pozrite sa na všetky potvrdené účinky. Ak si nie ste istý, či je pre vás LONG vhodný, zavolajte nám na +421 917 133 459 a Kryštof zo zákazníckej linky vám rád poradí.

Ako lekár vyšetruje predčasnú ejakuláciu?

S podozrením na predčasnú ejakuláciu choďte za urológom alebo sexuológom. Lekár vám bude klásť tieto otázky, na ktoré odpovedajte vždy úprimne. Iba tak je schopný zistiť, či sa o vás pokúša choroba alebo je vaša kratšia sexuálna výdrž neškodná.

 • Vadí vám predčasná ejakulácia?
 • Ako na predčasnú ejakuláciu reaguje vaša partnerka?
 • Ako dlho vnímate ejakuláciu ako predčasnú (pokiaľ taká nie je od začiatku sexuálneho života vrátane masturbácie v detstve)?
 • Kedy ste si predčasnú ejakuláciu všimol prvýkrát?
 • V akej situácii došlo k predčasnej ejakulácii (pokiaľ nie je prítomná sústavne)?
 • Ako často ejakulujete predčasne (pokiaľ nie zakaždým)?
 • Ejakulujete predčasne pri každej súloži?
 • Ejakulujete predčasne s každou sexuálnou partnerkou, alebo iba s niektorou?
 • Ejakulujete predčasne aj pri masturbácii?
 • Dokážete udržať erekciu počas celého sexu alebo masturbácie?
 • Ako často súložíte?
 • Ste spokojný so svojim intímnym životom alebo vzťahom ako takým?

Rýchlosť nástupu ejakulácie môžu urýchľovať aj niektoré lieky na predpis alebo doplnky stravy bez predpisu. O všetkých, ktoré užívate, lekára informujte. Spomenúť môžete aj sexuálne pomôcky, ktoré používate pre vlastné uspokojenie.

Ak lekár získa podozrenie, že vašu predčasnú ejakuláciu spôsobuje iná choroba, pošle vás na konkrétne testy ku vhodnému špecialistovi. Nesnažte sa samovyšetrovať doma a sám si nikdy žiadnu liečbu nepredpisujte. Môžete si aj uškodiť a problému nijak neprospejete.

Liečba predčasnej ejakulácie

K liečbe lekár pristúpi iba v prípade, že predčasnú ejakuláciu spôsobila konkrétna choroba alebo úraz. Vtedy lekár lieči priamu príčinu. Ak je príčinou cukrovka, prípad prevezme diabetológ. Ak je príčinou úraz chrbtice, liečba sa zameria na vyliečenie úrazu chrbtice. Ak ide o psychické príčiny, liečbu určí psychológ alebo psychoterapeut a tak ďalej. Sám doma si určite žiadnu liečbu nepredpisujte.

Iba spomenieme, že existujú aj lieky na iné choroby, ktoré v rámci vedľajších účinkov oddiaľujú predčasnú ejakuláciu. Nie je ale vhodné ani bezpečné užívať lieky proti iným chorobám na menej závažný problém, akým je predčasná ejakulácia.

Je teda iba na uvážení lekára, či tieto lieky predpíše. Konkrétne značky nemenujeme, ale ide o lieky zo skupín antidepresív, analgetík a inhibítorov fosfodiesterázy typu 5.

Ako môžem sám oddialiť predčasnú ejakuláciu?

Doma sa môžete snažiť oddialiť ejakuláciu hneď niekoľkými spôsobmi. Nepotrebujete nič kupovať ani nič zložito študovať.

Metóda štart-stop pre oddialenie predčasnej ejakulácie

Ide o veľmi jednoduchú metódu, ale môže byť náročné odolať túžbe po vyvrcholení a vedome ho prerušiť. Počas metódy súložte až do bodu tesne pred vyvrcholením a dávajte pozor, aby ste neejakuloval. Tesne pred orgazmom penis vytiahnete a prichádzajúci orgazmus necháte odoznieť. Keď napätie pominie, pokračujte v súloži.

Vďaka štart-stop metóde možno predĺžiť výdrž hneď niekoľkokrát, ale isto nie do nekonečna, pretože raz predsa vyvrcholiť chcete. Pravidelným cvičením môzete dobu do orgazmu uspokojivo oddialiť.

Metóde sa hovorí tiež edging. Edge znamená po anglicky hrana a v metóde označuje okamih, kedy ste na samej hrane medzi orgazmom a jeho odoznením.

Edging je vhodné doplniť o metódu stlačenia žaluďa.

Metóda stlačenia žaluďa pre oddialenie predčasnej ejakulácie

Keď budete na spomenutej hrane medzi orgazmom a jeho odoznením, stlačte si na 10 – 30 sekúnd špičku penisu, ako keby ste sa snažil zabrániť úniku ejakulátu. Cieľom ale je zatlmiť pricházajúcu ejakuláciu úplne, takže by z penisu nemal žiadny ejakulát vytekať ani keby ste žaluď nestláčal.

Aj tu je dôležitá prax a dobré načasovanie vytiahnutia penisu a stlačenia žaluďa. Metódu cvičte počas masturbácie aj priamo počas sexu.

Nesexuálne myšlienky pre oddialenie predčasnej ejakulácie

Predčasná ejakulácia postihuje aj mladších, príliš horlivých a neskúsených mužov, ktorí sú „celí hotoví“ z toho, že sú konečne so ženou v posteli. Práve táto mladícka eufória môže spôsobovať príliš rýchle vyvrcholenie, a práve preto musíme erotický stimul (v tomto prípade našu krásnu partnerku) „zakryť“ myšlienkami na niečo, čo nás nevzrušuje.

Napríklad na babičku, ako si mení protézu alebo na bývalú triednu, ako vás nachytala fajčiť na záchodoch. Sám viete najlepšie, čo vám spoľahlivo zruší vzrušenie, takže si tieto predstavy vyvolajte. Metódu odklonenia pozornosti môžete kombinovať s ostatnými metódami.

Kondómy alebo gély so znecitlivujúcou zložkou pre zníženie citlivosti penisu

Kondómy a lubrikačné gély obsahujú malé množstvo lokálnych anestetík. To sú látky, ktoré tlmia citlivosť penisu a žaluďa. Sú tak menej dráždené, vďaka čomu možno dlhšie súložiť.

Upozorňujeme ale na 2 možné problémy:

 • penis môžu znecitlivieť až natoľko, že už nebude vnímať žiadnu stimuláciu, kvôli čomu môže opadnúť ako vzrušenie, tak erekcia a k súloži ani nedôjde
 • keď sa dostanú do pošvy, aj tam pôsobia znecitlivujúcim účinkom. Necitlivej vagíne tak môže trvať ešte dlhšie, než dosiahne orgazmus, čo je pre muža s predčasnou ejakuláciou situácia, ktorej sa chce vyhnúť. Určite si ale taký výrobok zožeňte, experimentujte a uvidíte, ako na vás pôsobí. Ak sa bojíte znecitlivenia pošvy, používajte iba špeciálne kondómy, ktoré sú napustené anestetikom zvnútra a zvonku pošvu neznecitlivujú.

Kondómy a gély obsahujú malé množstvo anestetika. Ak hľadáte čisté anestetikum bez prídavných látok a vo vysokej dávke vo forme sprejov, gélov a krémov, tie vám môže predpísať iba lekár, takže sa informujte počas vyšetrenia.

Existujú aj kondómy, ktoré jsou 2 – 3x hrubšie než běžný kondóm. Vďaka tomu neprepustia toľko dráždivých vnemov a penis stimulujú menej. Zoženiete v drogériách alebo sex-shopoch.

MÔŽE VÁS ZAUJÍMAŤ: Ak máte penis až príliš citlivý, naučte sa, ako znížiť citlivosť penisu a vydržať súložiť dlhšie.

Posilnenie svalov panvového dna pre kontrolu predčasnej ejakulácie

Ide o známe Kegelove cviky, ktoré sú zamerané na posilnenie svalov panvového dna. Sú to svaly okolo genitálu a hrádze (oblasť medzi semenníkmi a análnym otvorom). V týchto miestach ležia zvierače, pomocou ktorých dokážete po získaní cviku ejakuláciu regulovať a pozastaviť v čase, kedy sa bude blížiť.

Kegely cvičte ideálne denne. Nezáleží na tom kedy, ale cvičenie by malo byť pravidelné a každodenné.

Ako Kegely cvičiť? Keď močíte, zastavte prúd moču. Svaly a zvierače, ktoré pre zastavenie prúdu moču napnete, sú presne tie, ktoré budete zatínať počas cvičenia.

Toto zatnutie svalov se snažte spraviť aspoň 10x po sebe po dobu 3 sekúnd na jedno zatnutie. Spočiatku zvládnete 5, možno 8 opakovaní, ale časom sa budú čísla zvyšovať. Po niekoľkých dňoch až týždňoch dokážete vďaka týmto zvieračom zastaviť aj predčasnú ejakuláciu. Cvičte pravidelne.

Masturbácia pred sexom pre oddialenie predčasnej ejakulácie

Táto rada pomôže mužom, ktorí nesúložia príliš často a sú kvôli tomu hneď „hotoví“. Je jasné, že po dlhšej sexuálnej abstinencii muž vyvrcholí prakticky okamžite, pretože sa „šetril“ na partnerku dlhšiu dobu.

Vďaka masturbácii tento tlak a napätie uvoľníte a vyprázdnite semenníky, ktorým trvá nejakú dobu, než vyprodukujú nové spermie.

Masturbujte hodinku, dve pred očakávanou súložou a mal by ste vydržať o niečo dlhšie.

Časté mýty a fakty o predčasnej ejakulácii

Mýtus:Fakt:
Ejakuláciu nie je možné ovládať.Ejakuláciu sa dá naučiť ovládať, regulovať a vedome oddialiť.
Predčasná ejakulácia je čisto duševný problém.Predčasnú ejakuláciu môže spôsobiť psychický problém ale tiež úraz, zlé zážitky a fyzické choroby.
Alkohol a drogy mi pomôžu oddialiť predčasnú ejakuláciu.Nemožno predpokladať, ako budú drogy a alkohol pôsobiť. Ejakuláciu môžu urýchľovať a tiež oddiaľovať až na neprimerane dlhú dobu.
Gély, kondómy a spreje s dávkou anestetík mi vždy pomôžu oddialiť ejakuláciu.Nie je zaručené. Tieto prípravky môžu penis natoľko znecitlivieť, že nebude cítiť nič a k ejakulácii ani erekcii nedôjde.
Predčasná ejakulácia nijak nevadí sexuálnemu životu.Bohužiaľ mužov s predčasnou ejakuláciou veľmi často podvádzajú partnerky. Cítia sa dlhodobo neuspokojené a hľadajú si dobrý sex inde.
Predčasná ejakulácia sa nijak nepodpíše na mojom sebavedomí a vnímaní samého seba.Bohužiaľ akýkoľvek dlhodobý problém postupne vedie ku zníženému sebavedomiu a menejcennosti, zvlášť pokiaľ to partnerka neustále pripomína.
Predčasnou ejakuláciou určite trpím iba ja.Každý 3 muž niekedy v živote alebo opakovane zažil predčasnú ejakuláciu. 20% všetkých mužov trpí celý život.
Najčastejšie mýty o predčasne ejakulácii

Záver: Mám se teda snažiť predčasnú ejakuláciu liečiť?

Uznávame, že teraz môžete byť zmätený. Možno ste si myslel, že predčasnou ejakuláciou trpíte, pretože ste schopný súložit napríklad iba 3 minúty. V takom prípade ale podľa lekára nejde o predčasnú ejakuláciu a to ani ak vás o tom presviedčala partnerka alebo kamaráti, ktorým ste sa s problémom zdôveril. Vtedy ide „iba“ o vyššiu citlivosť penisu, ktorú sa môžete snažiť znížiť výššie uvedenými metódami.

K lekárovi nemusíte ani pokial sa predčasné vyvrcholenie objavilo raz alebo iba párkrát, keď ste bol práve unavený, v strese, opitý alnebo ste užil nejaký liek či doplnok. V takých situáciách je predčasná ejakulácia normálna a nepredstavuje riziko.

Ak ste ale donedávna súložil „normálne“, partnerku ste uspokojoval, ale túto schopnosť ste náhle stratil, tu už vzniká dôvod pre návštevu lekára.

Rovnako tak si za odborníkom zájdite, ak ste mal úraz panvy, chrbtice a miechy, genitálu, alebo zápaly močových ciest, prostaty a podobne. Vtedy lekár zistí, čo presne predčasnú ejakuláciu spôsobuje.

Rozumné je nechať sa vyšetriť aj keď vôbec netušíte, čo môže za náhle zmeny v sexuálnej výdrži. Predčasná ejakulácia môže dokazovať vznik vážnejších chorôb ako je roztrúsená skleróza, cukrovka alebo hormonálne poruchy. Tie negatívne ovplyvňujú celkový zdravotný stav, takže najlepšie urobíte, keď obehnete špecialistov na tieto oblasti.

Pokiaľ potrebujete posilniť erekciu a sexuálnu výdrž tak, aby erekcia vydržala aj po ejakulácii a vy ste zvládal 2 a viac kôl po sebe, spoľahnite sa na české kapsuly Proerecta LONG.

Rastlinné zloženie rozširuje cievy a do penisu vháňa dostatok krvi pre udržanie pevnej a spoľahlivej erekcie.

Upozorňujeme, že LONG nie je liek a nelieči príčiny predčasnej ejakulácie ani erektílnej dysfunkcie. Pomôže iba udržať erekciu a byť vždy lepšie pripravený aj na nečakaný sex.

Kliknite na tlačidlo. Dostanete se ku všetkým prospešným účinkom. Ak si LONG objednáte, do 48 hodín bude diskrétne zabalený u vás doma. Ihneď tak môžete posilňovať erekciu a vydržíte súložiť dlhšie.

Predčasná ejakulácia: Často kladené otázky FAQ

Čo presne je predčasná ejakulácia?

Predčasná ejakulácia je mužské vyvrcholenie (orgazmus, výron ejakulátu), ku ktorému dôjde ešte pred začiatkom sexuálneho styku alebo veľmi krátko po začiatku. K predčasnej ejakulácii môže dôjsť dokonca aj bez sexuálnej stimulácie iba na základe erotických myšlienok, predstáv a vnemov (vône, dotyky inde na tele, zvuky, pohľady, predstavy). Predčasná ejakulácia obvykle ukončí schopnosť muža ďalej súložiť a tým škodlivo ovpyvňuje partnerský vzťah, pretože partnerka je dlhodobo neuspokojená.

Aká ejakulácia sa považuje za predčasnú?

Ide o ejakuláciu do niekoľkých málo sekúnd od vniknutia do vagíny, análu alebo počas masturbácie. Podľa niektorých zdrojov je to iba 10 – 15 sekúnd, iné zdroje uvádzajú až 90 sekúnd. Pokiaľ k ejakulácii dôjde za niekoľko minút, z lekárskeho hľadiska už nejde o predčasnú ejakuláciu.

Ako môžem oddialiť predčasnú ejakuláciu a predĺžiť súlož?

– hodinu až dve pred sexom masturbujte
– používajte hrubší kondóm pre zníženie trenia penisu
– počas sexu zhlboka a pokojne dýchajte
– súložte v polohách, v ktorých dokážete kedykoľvek vytiahnuť penis z partnerky
– robte si krátke prestávky, ale partnerku neprestávajte dráždiť jazykom, prstami alebo pomôckou

Čo spôsobuje predčasnú ejakuláciu?

Najčastejšie ide o citlivý žaluď a penis. Každý muž je inak citlivý a nemožno očakávať, že každý vydržíme dlhé minúty.
Ďalším dôvodom môže byť hormonálna nerovnováha a rôzne psychické stavy ako depresie či úzkosť.

Existuje liek na predčasnú ejakuláciu?

Jediným liekom na predčasnú ejakuláciu je liek Priligy s liečivom dapoxetín. Vyžaduje lekársky predpis a predpisuje sa mužom, ktorí ejakulujú už do niekoľkých sekúnd. Ak vydržíte niekoľko minút, nejde o predčasnú ejakuláciu a lekár vám liek nepredpíše.
Pre podporu erekcie, ktorá vydrží pevná aj po ejakulácii, vám môže lekár predpísať tiež inhibítory fosfodiesterázy typu 5 (PDE5), kam patrí Viagra, Cialis, Levitra alebo Spedra.

Existuje doplnok stavy na predčasnú ejakuláciu?

Neexistuje. Pomocou doplnku je ale možné udržať erekciu aktívnu aj po prvej ejakulácii, vďaka čomu muž môže v súloži pokračovať dlhšie. Prvú ejakuláciu ale neoddiali a rovnako tak nezníži ani vysokú citlivosť penisu.
Pre dlhodobú podporu erekcie sme vyvinuli rastlinné kapsuly bez predpisu Proerecta LONG.proerecta Long

Je predčasná ejakulácia bežná?

Štatisticky postihuje 1 z 5 mužov, čo je výskyt minimálne 20 %. Podľa niektorých zdrojov sa s PE stretol počas života každý 3. muž.
Mnohí muži ale predčasnú ejakuláciu nepriznajú alebo sa s ňou naučili žiť, takže celkové počty môžu byť omnoho vyššie.

Aké ďalšie problémy môže predčasná ejakulácia spôsobiť?

Niektorí muži si kvôli predčasnej ejakulácii hlavu nelámu a naučia sa ženu uspokojiť inak. Bohužiaľ nie každý muž je až natoľko nad vecou, a preto sa u nich často prejavuje strach zo zlyhania, úzkosť, vyhýbanie sa sexu a odmietanie intimity, prehlbujúci sa pocit menejcennosti a strata mužnosti. Muž s problémom je nešťastný, čoho si začne všímať aj okolie a hlavne partnerka. Tá je často dlhodobo neuspokojená, kvôli čomu si môže partnera menej vážiť, vznikajú hádky a častá je aj nevera, kedy žena hľadá uspokojenie u iného muža.

Kedy mám s predčasnou ejakuláciou navštíviť lekára?

Za lekárom zájdite až keď vám predčasná ejakulácia spôsobí psychické komplikácie alebo problémy vo vzťahu. Pokiaľ partnerke nevadí a vám tiež nie, k lekárovi nutne nepotrebujete.

Ktorý lekár mi pomôže s predčasnou ejakuláciou?

Predčasnú ejakuláciu vyšetruje a lieči sexuológ, nápomocný môže byť aj urológ. Pokiaľ neviete, kam zájsť, ku špecialistovi vás odporučí aj praktický lekár.

Ako sa predčasná ejakulácia vyšetruje?

Lekár vykoná rutinnú prehliadku genitálu a dôverne sa s vami porozpráva. Bude zisťovať, či je váš problém iba občasný a vyskytuje sa iba v niektorých situáciách a s niektorými osobami, alebo trvalý.
Opakujeme ale, že pokiaľ ejakulujete do niekoľkých minút od začiatku sexu, nejde o predčasnú ejakuláciu a žiadna liečba vám predpísaná nebude.

Dá sa predčasná ejakulácia liečiť?

Niekedy je predčasná ejakulácia iba problémom v rovine mužovho vnímania. Často reálne nejde o problém, iba o isté obmedzenie. Reálna predčasná ejakulácia sa lieči pomocou lieku Priligy, ďalej pomocou relaxačných a meditačných techník, terapií u sexuológa alebo psychológa.
Odporúča sa tiež nepiť alkohol, nefajčiť ani neužívať drogy.

Je predčasná ejakulácia choroba?

Nie je, pretože aj zvýšená citlivosť penisu je celkom normálna. Muži sú nastavení od prírody, aby dokázali oplodniť ženu čo najskôr. Až prijatie sexuality pre potešenie a nie pre účely oplodňovania žien spravilo z rýchleho vyvrcholenia spoločenský problém, ktorý mnohí nesprávne označujú za chorobu.
Za zdravotný problém možno predčasnú ejakuláciu považovať iba ak k nej došlo náhle vplyvom úrazu, psychologických zmien či iných nepredvídateľných vplyvov.

Dá sa od predčasnej ejakulácie „odnaučiť“?

Mnohí muži si predčasnú ejakuláciu vyvinuli už v detstve, kedy sa snažili čo najrýchlejšie vyvrcholiť kvôli strachu z pristihnutia rodičmi alebo súrodencami. Doslova sa nastavili na čo najrýchlejšie vyvrcholenie a ich telo si na túto dobu zvyklo. Tréningom, premýšľaním o probléme a prirodzenými technikami je možné čas ejakulácie cielene oddialiť.

Je predčasná ejakulácia a erektílna dysfunkcia to isté?

Nie. Ide o 2 rozdielne problémy. Erektílna dysfunkcia je neschopnosť dosiahnuť a udržať erekciu dostatočne pevnú pre styk. Ejakulovať je ale možné predčasne aj bez erekcie a tiež môže dôjsť k problémom s ejakuáciou aj s pevnou a výdatnou erekciou.
Hlavným problémom predčasnej ejakulácie je opadnutie erekcie po vyvrcholení. Vtedy ale nejde o erektílnu dysfunkciu, pretože erekcia je stále prítomná.

V akom veku muži najčastejšie trpia predčasnou ejakuláciou?

Nemožno špecifikovať. Predčasnou ejakuláciou môže trpieť každý muž, navyše sa môže počas života striedavo objavovať a zase zanikať.
Štatisticky ale predčasná ejakulácia postihuje mladších mužov, pretože tí starší pomaly strácajú citlivosť penisu a vyvrcholiť im trvá dlhšie. Zároveň sú starší muži sexuálne skúsenejší a dokážu ejakuláciu oddialiť vďaka sexuálnej praxi.

Mám sa s predčasnou ejakuláciou priznať partnerke?

Áno, je to zodpovedný nápad. Iba tak môže problému reálne porozumieť a akceptovať ho. Ak sa jej nepriznáte, môže vás podozrievať, že chodíte súložiť inam a doma pri sexe nevydržíte. Dohady a vymyslené scenáre ohrozujú vzťah. Buďte úprimný.

Ktoré choroby zhoršujú predčasnú ejakuláciu?

Najčastejšie predčasnú ejakuláciu priamo spôsobuje alebo zhoršuje cukrovka, choroby prostaty, roztrúsená skleróza, poruchy štítnej žľazy.

Ktoré psychické problémy zhoršujú predčasnú ejakuláciu?

Stres, depresia, dôsledky príliš prísnej výchovy.

Má predčasná ejakulácia negatívny vplyv na mužské zdravie?

Nemá, ale môže škodiť psychickej kondícii a vzťahom.

Dokážem si s predčasnou ejakuláciou pomôcť aj sám?

Áno, cieľom je čo najviac znížiť citlivosť penisu (chladenie, gély a kondómy s lokálnymi anestetikami), ďalej potom čo najmenej penis dráždiť (prerušovaná súlož – edging, polohy, kedy je vagína čo najviac otvorená a penis dráždi menej, hrubší kondóm).

Čo sa stane, keď nebudem predčasnú ejakuláciu nijak riešiť?

Svet sa nezrúti a váš zdravotný stav nie je v ohrození. Najhoršie, čo sa môže stať je, že vám partnerka utečie za mužom, ktorý vydrží dlhšie. Ak ste slobodný, nemusíte sa vôbec znepokojovať.

Môže žena otehotnieť kvôli predčasnej ejakulácii?

Áno, samozrejme. Pokiaľ dôjde k úniku spermií do pošvy, žena má rovnaké šance na otehotnenie ako pri normálnej ejakulácii.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Ako zlepšiť sexuálnu výdrž a výkon v 13 jednoduchých krokoch? Zaraďte ich najneskôr dnes.

ako zlepšiť sexuálny výkon a výdrž